Barszcz biały z ziemniakami

Tagi: ,

Aromatyczny barszcz biały z ziemniakami, jajkiem, białą kiełbasą. Jedna z najpopularniejszych zup wielkanocnych obok żurku i zupy chrzanowej, ale też szybkie, smaczne i pożywne danie na co dzień, jeśli do jej przygotowania wykorzystamy Barszcz biały Nasza Specjalność Winiary. W nim znajdziecie mąkę z polskich pól, a także aromatyczne przyprawy, majeranek, czosnek i cebulkę. To idealna baza do przygotowania własnego białego barszczu – z podsmażonym  boczkiem, ziemniakami i jajkiem.

Do barszczu dodałam łyżkę tartego chrzanu. Na co dzień rzadko sięgam po chrzan, więc bardziej niż zapach barszczu białego z Wielkanocą kojarzy mi się właśnie chrzanowy aromat. Barszcz biały z ziemniakami lub innymi dodatkami na moim stole pojawia się nie tylko od święta. Ale ten świąteczny pachnie chrzanem i świeżym majerankiem, który wykorzystuję do doprawienia i udekorowania zupy.

Z podanej ilości składników przygotujecie 4 porcje barszczu białego. Dodatkowo możecie go podać z pokrojoną w plasterki grillowaną białą kiełbasą.

Barszcz biały z ziemniakami:

 • opakowanie Barszczu białego Nasza Specjalność Winiary
 • 10 dag wędzonego boczku w plasterkach
 • 3 ząbki czosnku
 • mała cebula
 • 4-5 ziemniaków
 • kilka gałązek świeżego majeranku
 • 1/4 szklanki słodkiej śmietany 30%
 • opcjonalnie: łyżka tartego chrzanu
 • do podania: jajka ugotowane na twardo

Przygotowanie:

 1. Boczek i cebulkę drobno kroimy, delikatnie podsmażamy.
 2. Ziemniaki obieramy, kroimy w kostkę. Przekładamy do garnka, zalewamy 0,7 l wody, dodajemy liście laurowe, ziele angielskie i ząbki czosnku w łupinkach. Gotujemy 15 minut, do miękkości ziemniaków. Pod koniec gotowania dodajemy podsmażony boczek.
 3. Zawartość opakowania z barszczem rozprowadzamy w 0,5 l zimnej wody, wlewamy do garnka z ziemniakami, zagotowujemy ciągle mieszając. Gotujemy chwilę, zestawiamy z kuchenki.
 4. Zabielamy zupę śmietaną, dodajemy łyżkę tartego chrzanu, mieszamy.
 5. Zupę podajemy z jajkami ugotowanymi na twardo, dekorujemy świeżymi listkami majeranku.

Przepis na barszcz biały z ziemniakami

Wypróbuj przepis na barszcz biały z ziemniakami

Barszcz biały z ziemniakami – przepis na pyszna zupę

Jak zrobić barszcz z ziemniakami?

Barszcz z ziemniakami – przygotuj pyszną zupę

Najpyszniejszy barszcz z ziemniakami

Barszcz z ziemniakami na Wielkanoc Wielkanocna zupa - barszcz z ziemniakami Wielkanocna tradycja – barszcz z ziemniakami

 

Ziemniaki niejednokrotnie pojawiają się w naszych przepisach 😉

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *