Barszcz czerwony czysty do krokietów

Tagi: , ,

Gorący, aromatyczny barszcz paruje z kubka, kiedy za oknem skrzypi mróz. Czy to nie piękny plan? 🙂 W chłodniejsze dni nic rozgrzewa tak dobrze, jak porządny kubek barszczyku! Pyszny barszcz czerwony czysty do krokietów, bez dodatku śmietany, za to z grzybami, przygotowany na aromatycznym wywarze z warzyw oraz skrzydełek kurczaka to propozycja, którą zajadać się będą wszyscy domownicy, również dzieciaki!

Barszcz czerwony czysty:

 • 750 g buraków
 • 2 marchewki
 • 2 pietruszki
 • 4 skrzydełka z kurczaka
 • 3 liście laurowe
 • 3 ziela angielskie
 • Garść suszonych grzybów
 • 2 ząbki czosnku
 • Barszcz czerwony-Ekspresowa Zupa Winiary
 • Sok z połówki cytryny
 • 1 łyżka majeranku
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Buraki obrać, pokroić na mniejsze części – np. w ćwiartki.
 2. Marchewki oraz pietruszki obrać, pokroić na mniejsze części.
 3. Skrzydełka umyć.
 4. Tak przygotowane warzywa oraz mięso umieścić w garnku. Dodać liście laurowe, ziele angielskie oraz grzyby i zalać wodą – tak, aby w całości przykryła ona wszystkie składniki.
 5. Gotować na wolnym ogniu przed ok. 50-60 minut, do uzyskania esencjonalnego wywaru o intensywnym kolorze.
 6. Barszcz przecedzić. Dolać sok z cytryny, przeciśnięty przez praskę czosnek, 4 łyżeczki Barszczu czerwonego- Ekspresowa Zupa Winiary oraz majeranek. Gotować dalej na średnim ogniu, nie zagotowywać.
 7. Na koniec doprawić solą i pieprzem do smaku. Rozlać do kubków lub miseczek, podawać z krokietami.

Barszcz czerwony czysty do krokietów prosty przepisBarszcz czerwony czysty do krokietów łatwy przepisBarszcz czerwony czysty do krokietów – jak go zrobić?Jak zrobić barszcz czerwony czysty do krokietów?Sprawdzony przepis na barszcz czerwony czysty do krokietówŁatwy przepis na barszcz czerwony czysty do krokietówSmaczny barszcz czerwony czysty do krokietów

Barszcz można zakwasić nie tylko sokiem z cytryny. Zobacz nasz świąteczny wpis:

Zakwaszanie zup – jak zakwaszać zupy?

Zobacz też

1 komentarz

 • MagdalenaMagda napisał(a):

  Pycha! Dla mnie barszcz oznacza Boże Narodzenie i już się cieszę na te święta:)
  PS Piękne zdjęcia!❤
  Pozdrawiam!!

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *