Białe kiełbaski w cieście francuskim do żurku i barszczu białego

Tagi: ,

Jeśli uwielbiacie barszcz biały lub żurek podawany na Wielkanoc tradycyjnie z białą kiełbasą, koniecznie powinniście wypróbować przepis na białe kiełbaski w cieście francuskim. Do ich przygotowania wykorzystajcie gotowe ciasto mrożone (ja tak właśnie zrobiłam), a ten pyszny dodatek do wielkanocnych zup będzie gotowy już w pół godziny. W tym przepisie nie ma żadnej zbędnej filozofii. Wystarczy dobrze rozgrzać piekarnik, a w tym czasie zawinąć białe kiełbaski w ciasto francuskie i pokroić je w mniejsze kawałki. A potem wszystko się zrobi samo, w gorącym piekarniku.

Białe kiełbaski w cieście francuskim pysznie smakują zarówno na ciepło, jak i na zimno. Można je podać z tartym chrzanem albo w towarzystwie zupy chrzanowej. W końcu Wielkanoc to nie tylko barszcz biały i żurek. Przy okazji podrzucam kilka przepisów na wielkanocne zupy, które możecie zaserwować w towarzystwie białych kiełbasek:

zupa chrzanowa

barszcz biały

żurek w chlebie

Z podanej ilości składników przygotujecie białe kiełbaski w cieście francuskim dla 4 osób.

Białe kiełbaski w cieście francuskim do żurku i barszczu białego:

  • 4-6 białych kiełbasek (ok. 25 dag)
  • opakowania schłodzonego ciasta francuskiego)
  • kilka łyżek tartego chrzanu

Przygotowanie:

  1. Nagrzewamy piekarnik do 220 st. C.
  2. Na blacie kuchennym lub stolnicy rozkładamy rulon ciasta francuskiego. Dzielimy je w poprzek na 4 części. Na każdej układamy kiełbaskę i zawijamy ją w ciasto. Każdą kiełbaskę kroimy na kilka części.
  3. Pokrojone kiełbaski zawinięte w ciasto układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia lub wysmakowanej olejem. Wstawiamy do piekarnika na 15 minut.
  4. Kiełbaski wyciągamy z piekarnika, przekładamy na talerz.
  5. Kiełbaski podajemy z chrzanem do żurku lub barszczu białego.

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *