Chłodnik arbuzowy z serem feta i miętą

Tagi:

Czasem złoszczę się na dzieci, że namawiają mnie w warzywniaku na arbuzy, zamiast wybierać rodzime owoce. Z drugiej strony brzuszki to już im chyba pękają od czereśni i malin prosto z naszego ogródka. Zatem znów wróciliśmy z warzywniaka z arbuzem. Połowę z niego przeznaczyłam na chłodnik arbuzowy z serem feta i miętą.

Chłodnik arbuzowy z serem feta i miętą powinien posmakować nie tylko łasuchom. Kawałki słonego sera przyjemnie kontrastują ze słodyczą arbuza, mięta dodatkowo orzeźwia, dzięki czemu chłodnik, moim zdaniem, ma niewiele wspólnego ze słodkim ulepkiem.

Wybierając arbuza na chłodnik zwróćcie uwagę, żeby nie była to odmiana o małych pestkach, bo o wiele trudniej będzie je z arbuza usunąć. A jak sprawdzić, czy arbuz jest dojrzały? Z dzieciństwa pamiętam, jak opukiwało się arbuza w nadziei, że to, co usłyszymy, pozwoli nam ocenić dojrzałość owocu. Teraz zazwyczaj kupuję arbuza krojonego i po prostu wybieram go na oko. Najważniejsze, żeby miał zwarty miąższ o intensywnej czerwonej barwie. I żeby był świeżo krojony. Takie mam w swoim warzywniaku, gdzie można kupować arbuzy na połówki, ćwiartki lub w całości.

Składniki:

  • ½ dojrzałego arbuza
  • pół opakowania sera feta w kostkach
  • kilka listków świeżej mięty pieprzowej lub cytrynowej
  • łyżka syropu z agawy

Przygotowanie:

  1. Arbuza kroję na mniejsze kawałki, dokładnie usuwając pestki, przekładam do dzbanka blendera, miksuję na gładką masę.
  2. Dodaję syrop z agawy i ponownie miksuję, odstawiam do schłodzenia do lodówki.
  3. Podaję z listkami świeżej mięty i kostkami sera feta. Można dodatkowo dodać skruszony lód.

chłodnik arbuzowy IMG_7938

chłodnik arbuzowy IMG_7966

chłodnik arbuzowy IMG_7989

chłodnik arbuzowy IMG_7963

chłodnik arbuzowy IMG_8004

chłodnik arbuzowy IMG_8012

Wielbicielom chłodników owocowych polecam także:

chłodnik z rabarbaru i truskawek z lodami śmietankowymi

chłodnik jagodowy z makaronem i śmietanką

chłodnik z rabarbaru i grzanki na słodko

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *