Chłodnik owocowy ze świeżych owoców z lodami na Dzień Dziecka

Tagi:

Jeden z najbardziej lubianych dni w roku i to nie tylko przez najmłodszych. Dzień Dziecka. Taki dzień, nawet jeśli przypada w poniedziałek, powinien mieć odpowiednią oprawę, także tę kulinarną, bo przecież nie wypada, żeby maluszki marudziły przy jedzeniu w dniu swojego święta. Ostatnio Jola przygotowała top listę 10 najlepszych zup dla dzieci. Szkoda, że nie znalazło się na niej miejsce dla zupy owocowej, bo moje dzieci właśnie chłodnik owocowy ze świeżych owoców z lodami uznały za swojego faworyta. Szczególnie, że pomagając przy jego robieniu miały też trochę zabawy. Może powiecie, że to raczej deser niż zupa, ale czy to właśnie jeszcze nie lepiej, że można tak pysznie i na słodko zacząć obiad? No, to zaczynamy.

Zmiksowane owoce można później przetrzeć przez sitko, zwłaszcza gdy mamy w naszym chłodniku maliny. Na sicie pozostaną też kawałki skórek borówki. Jeśli nie dodajemy do zupy malin, a skórka borówki nie wpływa negatywnie na nasze doznania estetyczne, nie ma potrzeby przecierania zupy przez sitko. W ten sposób chłodnik będzie miał więcej błonnika.

chłodnik owocowy IMG_2000

Składniki:

  • kg truskawek
  • 15 dag borówki amerykańskiej
  • garść czereśni
  • lody śmietankowe lub śmietankowo-owocowe
  • listki świeżej mięty do dekoracji

Przygotowanie:

  1. Owoce dokładnie płuczę, z truskawek usuwam szypułki, z czereśni pestki.
  2. Część owoców odkładam do dekoracji, pozostałe blenduję na gładką masę, przecieram przez sitko.
  3. Chłodnik przed podaniem można schłodzić w lodówce.
  4. Chłodnik podaję z gałką lodów, dekoruję owocami i listkami świeżej mięty.

chłodnik owocowy IMG_2046

chłodnik owocowy IMG_2085

chłodnik owocowy IMG_2081

chłodnik owocowy IMG_2035

chłodnik owocowy IMG_2093

Wielbicielom owocowych chłodników polecam także:

chłodnik brzoskwiniowy z kwiatami jadalnymi

chłodnik arbuzowy z serem feta i miętą

chłodnik z rabarbaru i truskawek

chłodnik jagodowy z makaronem i śmietanką

chłodnik z rabarbaru ze słodkimi grzankami

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *