Chłodnik z ogórkami

Tagi: ,

Błyskawiczny i orzeźwiający chłodnik z ogórkami przygotujecie w 5 minut. I równie szybko zjecie. Jogurt i kefir prosto z lodówki będą wystarczająco zimne, by chłodnik z ogórkami nadawał się do zjedzenia od razu po przygotowaniu. Ale jeśli macie chwilę, wstawcie gotowy chłodnik ogórkowy do lodówki na godzinę dla idealnego połączenia smaków.

Chłodnik z ogórkami:

 • 6-8 ogórków gruntowych
 • duży kubek jogurtu
 • szklanka kefiru
 • ząbek czosnku
 • pół pęczka koperku
 • 2 łyżki drobno posiekanego szczypiorku
 • pół łyżeczki soku z cytryny
 • sól morska i pieprz czarny do smaku

Przygotowanie:

 1. Ogórki obieramy, ścieramy na tarce o dużych oczkach (młode ogórki nie wymagają usunięcia pestek, starsze przed starciem na starce kroimy wzdłuż i łyżeczką usuwamy pestki). Przekładamy do miski, dodajemy wyciśnięty przez praskę ząbek czosnku, solimy, odstawiamy na chwilę.
 2. Kefir wstrząsamy, do uzyskania jednolitej konsystencji, dodajemy do miski z ogórkami razem z jogurtem. Mieszamy.
 3. Dodajemy do chłodnika posiekany koperek (bez grubszych łodyżek) i szczypiorek, mieszamy, odstawiamy na godzinę do lodówki.
 4. Chłodnik z ogórkami podajemy schłodzony. Można udekorować go połówkami rzodkiewki lub paseczkami ogórka.

chłodnik z ogórkami

chłodnik ogórkowy

chłodnik ogórkowy z rzodkiewką

chłodnik z ogórków ze szczypiorkiem  czosnkowy chłodnik ogórkowy

Zobacz inne pyszne przepisy z ogórkami:

Zobacz też

4 Comments

 • ArtOfWedding napisał(a):

  Taka zupa jest dla mnie idealna – nie lubię gorących potraw. No i jakaś odmiana wobec tego, co zawsze u mnie w domu trafia do garnka. Ostatnio coś zyskuje ten chłodnik na popularności 🙂

  • Agata napisał(a):

   Bardzo się cieszę. Uwielbiam ten chłodnik, tym bardziej cieszy mnie, że zdobywa też innych zakochanych w zupach 🙂 I w końcu pogoda znów sprzyja chłodnikom, można ucztować 🙂 Na blogu znajdziesz mnóstwo przepisów na chłodniki, chyba nie sposób wszystkich wypróbować przed nadejściem jesieni 🙂 Pozdrawiam

 • Aga napisał(a):

  Nastał upał i z racji dużych ilości ogórków babcinej działki, pierwszy raz zrobiłam chłodnik z ogórków. Wyszedł bardzo smaczny. Z przyjemnością zrobię powtórkę. Kocham czosnek i dodałam jeden ząbek więcej. Wykonanie o niebo szybsze niż w przypadku chłodnika z botwinki. Pozdrawiam

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *