Chłodnik z ogórkami

Tagi: ,

Błyskawiczny i orzeźwiający chłodnik z ogórkami przygotujecie w 5 minut. I równie szybko zjecie. Jogurt i kefir prosto z lodówki będą wystarczająco zimne, by chłodnik z ogórkami nadawał się do zjedzenia od razu po przygotowaniu. Ale jeśli macie chwilę, wstawcie gotowy chłodnik ogórkowy do lodówki na godzinę dla idealnego połączenia smaków.

Chłodnik z ogórkami:

 • 6-8 ogórków gruntowych
 • duży kubek jogurtu
 • szklanka kefiru
 • ząbek czosnku
 • pół pęczka koperku
 • 2 łyżki drobno posiekanego szczypiorku
 • pół łyżeczki soku z cytryny
 • sól morska i pieprz czarny do smaku

Przygotowanie:

 1. Ogórki obieramy, ścieramy na tarce o dużych oczkach (młode ogórki nie wymagają usunięcia pestek, starsze przed starciem na starce kroimy wzdłuż i łyżeczką usuwamy pestki). Przekładamy do miski, dodajemy wyciśnięty przez praskę ząbek czosnku, solimy, odstawiamy na chwilę.
 2. Kefir wstrząsamy, do uzyskania jednolitej konsystencji, dodajemy do miski z ogórkami razem z jogurtem. Mieszamy.
 3. Dodajemy do chłodnika posiekany koperek (bez grubszych łodyżek) i szczypiorek, mieszamy, odstawiamy na godzinę do lodówki.
 4. Chłodnik z ogórkami podajemy schłodzony. Można udekorować go połówkami rzodkiewki lub paseczkami ogórka.

chłodnik z ogórkami

chłodnik ogórkowy

chłodnik ogórkowy z rzodkiewką

chłodnik z ogórków ze szczypiorkiem  czosnkowy chłodnik ogórkowy

Zobacz inne pyszne przepisy z ogórkami:

Zobacz też