Co do zupy? Pomysły na dodatki do zup

Tagi:

Aromatyczne  i chrupiące. Nadają zupie charakteru i podkręcają smak. Zawsze odgrywają rolę drugoplanową, ale często to właśnie one decydują o tym, że danie smakuje wyjątkowo. Dodatki do zup , bo o nich mowa, mogą sprawić, że zupa zachwyci nas smakiem i wyglądem.

Zastanawialiście się kiedyś co najczęściej dodajemy do zup? Zazwyczaj nasz wybór pada na ziemniaki, makaron, kasze, grzanki lub paszteciki które serwujemy z barszczem czerwonym. Dodatki mogą sprawić , że zupa będzie bardziej sycąca ale też mogą spowodować że nawet  mały Niejadek zje zupę z kolorowymi uszkami w których możemy przemycić warzywa lub mięso. Wybór dodatków zależy już tylko od Was, ale należy kierować się zasadą , aby pasowały  smakowo do zupy z którą je serwujemy.

dodatki do zup

Do każdej zupy pasuje coś innego. Chrupiące grzanki, chipsy warzywne lub groszek ptysiowy idealnie komponują się z zupami o kremowej konsystencji. Do czerwonego barszczu najlepsze będą paszteciki, krokiety lub uszka z grzybami. Jeśli szukacie dodatków do zup dla dzieci to polecam lane kluseczki , makaron naleśnikowy lub kolorowe uszka.Pulpeciki z jajek i indycze klopsiki z natką pietruszki sprawdzą się w żurku, barszczu białym lub w zupie jarzynowej.

Dodatki do zup podzieliłam na 3 grupy:

1. Chrupiące dodatki do zup o kremowej konsystencji

Co do zupy ? Pomysły na dodatki do zup

Co do zupy ? Pomysły na dodatki do zup Pomysły na dodatki do zup

2. Gotowane dodatki do  zup

dodatki do zup - uszka

uszka do zupy

Jakie dodatki do zup?

3. Pieczone i smażone dodatki do zup

Dodatki do zup - krokietyCo do zupy ? Pomysły na dodatki do zup Co do zupy ? Pomysły na dodatki do zup

 

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *