Dodatki do barszczu

Tagi: ,

Barszcz czerwony zdarza nam się popijać czysty, zwykle jednak najlepiej smakuje z dodatkami, których z pewnością nie może zabraknąć na wigilijnej kolacji. W podjęciu decyzji, jakie dodatki do barszczu wybrać, pomoże Wam poniższy zbiór, w którym znajdziecie propozycje oraz przepisy na uszka, pierogi krokiety czy bułeczki.

USZKA

Największą popularnością wśród dodatków do barszczu cieszą się zazwyczaj uszka: z grzybami, kapustą, czasem ze szpinakiem.
O tym, jak zrobić idealne ciasto przeczytacie TUTAJ.
Agata przetestowała kilka różnych sposobów – tak, aby uzyskać ciasto niezawodne, z którego można także ulepić pierogi.
dodatki do barszczu

Bardziej egzotyczną alternatywę dla uszek stanowić mogą tortellini, które gotowe kupicie we włoskich delikatesach.
dodatki w barszczu

PIEROGI

Pierogi to absolutna klasyka, bez których Świąt nie potrafi sobie wyobrazić większość Polaków. W każdej rodzinie znajdzie się zapewne pożółkły zeszyt z przepisami autorstwa babci. Wszystkim zagorzałym smakoszom pierogów, przypadną do gustu także te w nieco innej wersji, bo pieczone. Podpowiadamy zatem jak je przygotować: TUTAJ.
przepisy świąteczne

PASZTECIKI i KROKIETY

Są także domy, w których, jeśli podaje się barszcz to tylko z pasztecikami lub krokietami.
Nasze propozycje na te dodatki do barszczu to paszteciki drożdżowe z suszonymi grzybami lub klasyczne krokiety z kapustą i grzybami.
barszcz z pasztecikami

BUŁECZKI

Do barszczu nadadzą się również puszyste, nadziewane bułeczki i ślimaczki.
Do wyboru: z farszem z kaszy gryczanej lub z grzybami.
z czym podawać barszcz

GRZANKI i PALUCHY

Jeśli zależy nam na tym, aby zostawić sobie więcej miejsca na danie główne, a w ramach dodatku podać coś lżejszego, postawmy na grzanki lub paluchy z ciasta francuskiego. Chrupiące, idealne do przegryzienia!
co dodać do barszczu

 

A jak zrobić barszcz czerwony? Mamy na to wiele sposobów!

Ale wigilijny barszcz może też wcale nie być czerwony… Zobacz Wigilijny barszcz biały grzybowy

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *