Dodatki do barszczu

Tagi:

Barszcz czerwony zdarza nam się popijać czysty, zwykle jednak najlepiej smakuje z dodatkami, których z pewnością nie może zabraknąć na wigilijnej kolacji. W podjęciu decyzji, z czym go podać, pomoże Wam poniższe kompendium, w którym znajdziecie zbiór propozycji oraz przepisów na uszka, pierogi krokiety czy bułeczki.

USZKA

Największą popularnością cieszą się zazwyczaj uszka: z grzybami, kapustą, czasem ze szpinakiem.
O tym, jak zrobić idealne ciasto przeczytacie TUTAJ.
Agata przetestowała kilka różnych sposobów – tak, aby uzyskać ciasto niezawodne, z którego można także ulepić także pierogi.
piecz

Bardziej egzotyczną alternatywę dla uszek stanowić mogą tortellini, które gotowe kupicie we włoskich delikatesach.
barszcz-kolaz1

PIEROGI

Pierogi to absolutna klasyka, bez których Świąt nie potrafi sobie wyobrazić większość Polaków. W każdej rodzinie znajdzie się zapewne pożółkły zeszyt z przepisami autorstwa babci. Wszystkim zagorzałym smakoszom pierogów, przypadną do gustu także te w nieco innej wersji, bo pieczone. Podpowiadamy zatem jak je przygotować: TUTAJ.
główne

PASZTECIKI i KROKIETY

Są także domy, w których, jeśli podaje się barszcz to tylko z pasztecikami lub krokietami.
Nasze propozycje to paszteciki drożdżowe z suszonymi grzybami lub klasyczne krokiety z kapustą i grzybami.
pasztet

BUŁECZKI

Do barszczu nadadzą się również puszyste, nadziewane bułeczki i ślimaczki.
Do wyboru: z farszem z kaszy gryczanej lub z grzybami.

GRZANKI i PALUCHY

Jeśli zależy nam na tym, aby zostawić sobie więcej miejsca na danie główne, a w ramach dodatku podać coś lżejszego, postawmy na grzanki lub paluchy z ciasta francuskiego. Chrupiące, idealne do przegryzienia!
grzanki1

 

A jak zrobić barszcz czerwony? Mamy na to wiele sposobów!

Ale wigilijny barszcz może też wcale nie być czerwony… Zobacz Wigilijny barszcz biały grzybowy

Zobacz też