Festiwal Wina i Sery – Sopot 2015

Tagi:

W dniach od 19 do 21 czerwca odbył się Festiwal „Wina i Sery” w Sopocie. To już szósta edycja tego kiermaszu, na którą postanowiłam się wybrać i sprawdzić czym różni się od innych tego typu wydarzeń, które coraz bardziej zyskują na popularności. Z roku na rok pojawia się więcej nowych targowisk z lokalnymi wyrobami i festiwali kulinarnych, na których można nabyć oryginalne produkty z różnych zakątków świata.

Festiwal „Wina i Sery” znajdował się na Placu Przyjaciół Sopotu, tuż przed wejściem na słynne sopockie molo. Tego typu impreza to ciekawa atrakcja dla mieszkańców Trójmiasta i dla turystów odwiedzających Sopot – dla wszystkich osób spragnionych smaku wyśmienitych serów, dobrego wina, likierów i nalewek.

festiwal wina w Sopocie

sery na festiwalu wina w Sopocie

Festiwal „Wina i Sery” z całą pewnością wyróżnia tematyka i wyselekcjonowane produkty: domowe pieczywo, kwas chlebowy, swojskie szynki i wędliny, miody naturalne, domowe konfitury, czyli wszystko to, co idealnie komponuje się z serami i winem.

Kiermasze kulinarne dają lokalnym wytwórcom i importerom możliwość zaprezentowania swoich produktów, a zwiedzającym zakupienia rewelacyjnych serów, trunków i innych wyrobów. Na stoiskach wypatrzyłam słynne sery korycińskie, twarogi, sery pleśniowe i podpuszczkowe, sery kaszubskie długodojrzewające, sery kozie z gospodarstwa „Malinowy Chruściak” oraz wina polskie, francuskie, gruzińskie, włoskie, bułgarskie i wiele innych.

festiwal wina w Sopocie i sery

sery z Sopotu

Sopot i festiwal wina i serów

Tego typu imprezy dają nam też możliwość posmakowania wielu produktów przed zakupem, ale przede wszystkim porozmawiania z wystawcami i wytwórcami oraz z innymi kupującymi. Zdarza mi się wrócić do domu nie tylko z pysznymi produktami, ale i z ciekawym przepisem 🙂

Można tam spotkać prawdziwych smakoszy, pasjonatów i ludzi którzy z wypiekami na twarzy potrafią w niezwykle ciekawy sposób opowiadać o sprzedawanych wyrobach.

Festiwal wina w Sopocie - cydr

Festiwal wina w Sopocie - nalewki

Wino i sery z Sopotu

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *