Hale targowe w Gdyni

Tagi:

Uwielbiam robić zakupy na  ryneczkach , jarmarkach lub bezpośrednio u lokalnych wytwórców. Dzisiaj chciałam pokazać Wam miejsce wydawać by się mogło zupełnie zwyczajne, choć dla mnie niezwykłe i przypominające mi lata już nieco odległe kiedy byłam małą dziewczynką. Zapraszam Was na zakupy  do hal targowych w Gdyni. Kompleks hal powstał w latach 1935-1938 i i swoim kształtem przypomina literę L. Znajdziecie tutaj halę rybną, owocowo-warzywną i mięsną. Asortyment wystawców zmienia się wraz ze zmianą pór roku. Jesienią można kupić żurawinę, suszone grzyby, orzechy i różne odmiany dyni jadalnej, choć ryby prosto z kutrów i świeże mięso dostępne są cały rok. Miejsce to żyje swoim tempem nie ulegając wszechobecnemu pośpiechowi.

Tutaj można porozmawiać ze sprzedawcami lub bezpośrednio z lokalnymi producentami. Zawsze kiedy potrzebuję świeżych i dobrych jakościowo produktów, których nie mogę dostać w moim miasteczku wybieram się  na zakupy do hal targowych w Gdyni.

Hala targowa w Gdyni

Hale targowe w Gdyni - warzywa

Hale targowe w Gdyni - świeże warzywa

Hale targowe w Gdyni - dynie

Hale w Gdyni to też miejsce wręcz kultowe dla mojego pokolenia. W czasach kiedy sklepy świeciły pustkami na zakupy jeździliśmy cała rodziną właśnie do Gdyni. Tutaj kupowało się praktycznie wszystko. Począwszy od kury rosołowej prosto od gospodarza, po spodnie czy buty na zimę. To miejsce zawsze tętniło życiem. Dzisiejsze hale są pełne koloru , gwaru i energii. Znajdziecie tu liczne produkty od lokalnych wytwórców  jak choćby :miody,powidła, pigwę , świeże i suszone grzyby w zależności od pory roku, różne rodzaje dyni jadalnej, jaja od kur z wolnego wybiegu czy zielononóżek, pieczywo i ogromny wybór ryb morskich i mięsa doskonałej jakości ( gęsina, kurczaki z wolnego chowu, jagnięcina, baranina i cielęcina ).

Hale targowe w Gdyni

Hale targowe w Gdyni

Hale targowe w Gdyni - jaja

Hale targowe w Gdyni

Hale można odwiedzać przez 6 dni w tygodniu. Jedynie w niedzielę wszystkie stoiska są nieczynne.  W tym roku zorganizowano również cykl spacerów  z przewodnikami po gdyńskich halach. Dzięki tej akcji można było poznać historię tego niezwykłego miejsca  . Poza tym na terenie hal organizowane są też pokazy kulinarne, które przyciągają amatorów wykwintnych smaków i dobrego jedzenia. Cały rok hale tętnią życiem i zachęcają do częstych odwiedzin.

Jeśli lubicie mieć kontakt ze sprzedawcą, chcecie znać pochodzenie kupowanych produktów  i szukacie dobrych jakościowo  lokalnych artykułów to koniecznie musicie odwiedzić hale targowe w Gdyni.

Hale targowe w Gdyni

Hale targowe w Gdyni

Hale targowe w Gdyni

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *