Jaką kaszę wybrać do zupy?

Tagi:

Tradycyjnie w kuchni polskiej rządzą kasze jęczmienna i gryczana. Już tylko te dwa rodzaje dają nam niezliczone możliwości w przygotowywaniu przeróżnych potraw, bo przecież ich lista nie kończy się tylko na krupniku czy kaszy gryczanej podawanej z gulaszem i sałatką z kiszonych ogórków. A jeśli posuniemy się jeszcze dalej, niż sięga tradycja, okaże się, że już samych zup z kaszami przygotujemy naprawdę sporo. Zacznijmy jednak od klasyki.

Krupnik

Co sprawia, że ta zupa jest pełna apetycznych krup? Oczywiście kasza jęczmienna, o ile przygotowujemy krupnik w wersji tradycyjnej. W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać kaszę drobną lub grubą, a nawet pęczak. Podrzucamy garść przepisów:

szybki krupnik dla zabieganych

krupnik z borowikami i kaszą jęczmienną

krupnik z boczkiem i brukselką

tradycyjny krupnik na żeberkach

Krupnik to nie tylko kasza jęczmienna! Do przygotowania krupniku można wykorzystać także kaszę jaglaną (sprawdźcie przepis), kaszę kuskus i kaszę gryczaną.

Rosół

Oczywiście klasycznie podawany jest z makaronem, ale na pewno znacie wersję rosołu z kaszą manną. A co powiecie na „kluseczki” z kaszy manny w rosole? Zobaczcie przepis na rosolnik, pełen właśnie takich pysznych kluseczek.

…i inne pyszności!

Zup, do których możemy dodać kaszę, jest oczywiście o wiele więcej. Ziemniaki czy makaron? Znacie ten dylemat przy gotowaniu zupy grzybowej? Okazuje się, że nie jest jedyny, ponieważ zupy grzybowe pysznie smakują także z dodatkiem kaszy. Sprawdźcie nasz przepis na zupę kurkową z kaszą jaglaną. Zapewne miewacie też inny dylemat – pomidorowa z ryżem czy makaronem? Jeśli nie możecie się zdecydować, ugotujcie zupę pomidorową z kaszą bulgur!

Pofantazjować można jeszcze bardziej i w kulinarnych podróżach zawędrować do Turcji. Ezogelin çorbası to oryginalna nazwa tureckiej zupy z soczewicą i kaszą bulgur, pysznie pomidorowej i solidnie doprawionej chili.

A jaką kaszę wybrać do zupy… mlecznej? Klasyk to oczywiście kasza manna. Moja ulubiona wersja to kasza ubita mikserem na puszystą piankę i podana z sokiem malinowym. Zupę mleczną można przygotować takie z kaszą kukurydzianą, jaglaną lub kuskus. W temacie dań podawanych na słodko, podpowiem, że kasza jaglana to świetny dodatek do zup owocowych, czego dowodem może być ten przepis.

Czujecie niedosyt? Kliknijcie tutaj.

 

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *