Jakie zupy warto przygotować na wakacyjne upały?

Tagi: ,

Im wyższa temperatura za oknem, tym mniejszą mamy chęć nie tylko na jedzenie, ale i stanie przy garnkach. Na szczęście wśród obiadowych dań polecanych na upały zdecydowaną większość przygotowuje się błyskawicznie, a niektóre wcale nie wymagają gotowania! Nie ma wymówki, że nie da się przygotować obiadu z tropikami w tle. Tym bardziej, że niezależnie od naszego apetytu, w wakacyjne upały jeść trzeba – zwłaszcza zupy, które dostarczają nie tylko potrzebne kalorie, ale też stanowią świetne uzupełnienie płynów.

Jaka zupa na lato?

Zazwyczaj intuicyjnie w okresie letnim rezygnujemy z ciężkich potraw, zastępując je lekkostrawnymi, pełnymi dojrzałych, rodzimych warzyw. W końcu kiedy, jeśli nie latem, czerpać z natury pełnymi garściami? Lato to czas różnego rodzaju zup jarzynowych, z fasolką szparagową, bobem, kalarepką, cukinią, z dodatkiem świeżych ziół. Jednak kiedy nastaje czas prawdziwych wakacyjnych upałów, zupy te ustępują miejsca chłodnikom.

Ciepło zimno, czyli chłodniki

Wśród wielu zup, które świetnie nadają się na lato, na upały najlepsze są chłodniki. W gorący dzień warto poszukać inspiracji kulinarnych tam, gdzie lato zawsze jest upalne, a sposoby na radzenie sobie z nimi sprawdzone od pokoleń. W południowej Europie latem rządzą oczywiście chłodniki, a najpopularniejsze z nich to hiszpańskie gazpacho, salmorejo i ajo blanco:

gazpacho na białym winie z pieczoną papryką i czosnkiem

gazpacho z granitą miętową

gazpacho z jajkiem

zielone gazpacho

salmorejo hiszpański chłodnik – zupa krem z pomidorów i chleba

ajo blanco

Chłodniki to specjalność nie tylko Hiszpanów. Kto spędzał urlop w Bułgarii, być może miał okazję rozkoszować się tradycyjnym bułgarskim chłodnikiem o tajemniczej nazwie tarator.

Dobre, bo Polskie

Inspiracje kulinarne na lato znajdziemy także o wiele bliżej niż południe czy też krańce Europy. W kuchni polskiej nie brakuje przepisów na wyjątkowe chłodniki z botwinki, buraczków, zielonego ogórka. Czym prędzej serwujemy nasze ulubione:

chłodnik z ogórka z awokado

chłodnik ogórkowy z ziemniakami

orzeźwiający chłodnik ogórkowy na jogurcie naturalnym z selerem naciowym

chłodnik jogurtowy ze szpinakiem, rukolą i jajkiem

chłodnik buraczkowy na zsiadłym mleku z baby leaves

chłodnik z botwiny i rzodkiewki

chłodnik buraczkowy z malinami i kwiatami jadalnymi

W poszukiwaniu przepisów na chłodniki warto udać się także w kulinarną podróż w czasie, sięgając wiele wieków wstecz, na przykład po przepis na tradycyjny litewski chołodziec, który w Polsce pojawił się za czasów panowania Dynastii Jagiellonów i zagościł na dobre na naszych stołach.

(Nie) tylko dla łasuchów, czyli chłodnik owocowy

Wśród chłodników owocowych z pewnością najbardziej znane są te na słodko, uważane przez niektórych nie za danie obiadowe, ale deser. Gęste, kremowe, z dodatkiem świeżych owoców nie mają nic wspólnego z owocowymi zupami podawanymi niegdyś w przedszkolnych stołówkach. Sami sprawdźcie:

chłodnik smoothie bowl

chłodnik jagodowy z miętą i pomarańczą

jogurtowy chłodnik z owocami

myggyleves

zupa truskawkowa z jogurtem

Nie zawsze jednak chłodnik owocowy musi być na słodko. Sprawdźcie przepis na chłodnik z chili i serem kozim – czyż nie jest wyjątkowy?

Na koniec, dla wszystkich, którzy z sentymentem wspominają przedszkolne menu, serwujemy przepisy na tradycyjne zupy owocowe:

zupa owocowa z ryżem, truskawkami i czarną porzeczką

zupa wiśniowa z makaronem, śmietaną i kawałkami owoców

zupa śliwkowa ze świderkami

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *