Kremowa zupa z zielonych szparagów z kozim serem, sosem balsamicznym i prażonymi pestkami dyni

Tagi:

Zanim skończy się sezon na świeże szparagi, ugotujcie z nich kremową zupę. Brak czasu to żadna wymówka. Zielonych szparagów nie trzeba obierać, poza tym gotują się błyskawicznie. A kiedy jako bazę wykorzystacie Zupę jarzynową Nasza Specjalność, pyszny i aromatyczny krem ze szparagów  będzie gotowy w 10 minut.

Zielone szparagi, w przeciwieństwie do białych, nie muszą być obierane. Trzeba tylko pamiętać o odłamaniu zdrewniałych końców. W którym miejscu należy odłamać końcówkę szparaga? Tym nie trzeba się przejmować, bo szparag sam złamie się w odpowiednim miejscu. Nie spodziewajcie się, że za każdym razem odłamiecie kawałek o takiej samej długości. Wszystko zależy od tego, jak duży kawałek jest zdrewniały.

Zielone szparagi gotują się kilka minut. Zanim jednak trafią do garnka z zupą, odetnijcie główki, bo te gotują się błyskawicznie, a chcemy, żeby pozostały lekko chrupkie i w takiej postaci trafiły do zmiksowanej już zupy. Ugotujcie je osobno w lekko osolonej wodzie z dodatkiem szczypty cukru.

Wyjątkowymi dodatkami do zupy będą ser kozi twarogowy skropiony sosem balsamicznym i prażone pestki dyni. Dzięki takim dodatkom kremowa zupa z zielonych szparagów nabierze wyrafinowania. Przecież celebrować warto każdy dzień!

Z podanej ilości składników przygotujecie 3 porcje zupy.

Kremowa zupa z zielonych szparagów z kozim serem, sosem balsamicznym i prażonymi pestkami dyni:

Przygotowanie:

  1. Szparagi myjemy, odłamujemy zdrewniałe końce. Główki odcinamy i odkładamy na bok. Resztę kroimy w mniejsze kawałki.
  2. Zawartość opakowania z zupą jarzynową rozprowadzamy w 0,7 l zimnej wody. Zagotowujemy, dodajemy pokrojone szparagi (poza główkami), gotujemy 6-8 minut.
  3. W tym czasie pestki dyni prażymy na suchej patelni, a główki szparagów wrzucamy na lekko osolony wrzątek z dodatkiem szczypty cukru, po 2 minutach odcedzamy.
  4. Zupę miksujemy na krem. Dodajemy do garnka główki szparagów i przeciśnięty przez praskę czosnek. Mieszamy.
  5. Zupę podajemy z pokruszonym serem kozim, skrapiamy sosem balsamicznym, posypujemy prażonymi pestkami dyni.

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *