Orientalny rosół z naleśnikami

Tagi: , ,

Orientalny rosół z naleśnikami, czyli rosół inaczej! Nietypowy fushion kuchni polskiej i azjatyckiej. Najlepiej smakuje przyrządzony na mięsie z pieczonej kaczki. Chilli i imbir nadają zupie ostrości. Orientalny rosół z naleśnikami idealnie sprawdzi się więc w pierwsze, chłodniejsze, jesienne dni – porządnie nas rozgrzeje. Zamiast makronu: naleśniki z mąki pszennej lub gryczanej, wedle własnego upodobania. Wydawać by się mogło, że tak dużo z tym orientalnym rosołem roboty…Nic bardziej mylnego! Naleśniki usmażymy w 15 minut, potrzebujemy jedynie nieco czasu i cierpliwości podczas gotowania bulionu.

Naleśniki:

 • 1 jajko
 • 200 ml mleka
 • 100 ml wody mineralnej gazowanej
 • 1 szklanka mąki pszennej/razowej
 • Szczypta soli

Przygotowanie:

 1. Mleko, wodę i jajko, a więc mokre składniki, połączyć w misce.
 2. Dosypać mąkę, dodać szczyptę soli.
 3. Na rozgrzanej teflonowej patelni smażyć średniej grubości naleśniki.
 4. Upieczone naleśniki zwijać w rulony.
 5. Odstawić do wystudzenia.

Orientalny rosół z naleśnikami

Orientalny rosół:

 • Kości oraz skórki po pieczonej kaczce/porcja rosołowa
 • 2 marchewki
 • 2 pietruszki
 • Kawałek selera
 • 1 czerwona cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 2 cm kawałek imbiru
 • Kawałek papryczki chilli
 • 2 łyżki oliwy
 • 2 łyżki sosu sojowego
 • Kiełki fasoli mung – 1 puszka
 • Cebula dymka
 • 1/2 łyżeczki słodkiej papryki
 • Szczypta cynamonu
 • 2 goździki
 • Ziele angielskie
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Mięso i kości przełożyć do dużego garnka. Zalać 1,5 l wody, gotować na średnim ogniu, pod przykryciem przez ok. godzinę.
 2. Marchewki, pietruszki i selera umyć, obrać, pokroić na mniejsze części. Cebulę i czosnek obrać. Tak przygotowane warzywa przełożyć do gotującego się bulionu. Dodać liść laurowy oraz ziele angielskie. Gotować przez kolejne 30-40 minut.
 3. Papryczkę chilli i kawałek imbiru drobno pokroić, na patelni rozgrzać oliwę.
 4. Na rozgrzaną oliwę wrzucić pokrojoną papryczkę, imbir, kiełki fasoli mung, wsypać pozostałe przyprawy, smażyć przez 2-3 minuty, cały czas mieszając. Wystudzone warzywa wymierzać z sosem sojowym.
 5. Pod koniec gotowania do rosołu dodać goździki. Kiedy wszystkie warzywa zmiękną – bulion przecedzić. Marchewkę pokroić i wraz z podsmażonymi z sosem sojowym warzywami dodać do gotowego bulionu. Całość wymieszać, zupę zagotować.
 6. Naleśniki pokroić w 2 cm kawałki. Dymkę posiekać. Orientalny rosół serwować gorący z kawałkami naleśnika i świeżą, zieloną cebulką.

Orientalny rosółprzepis na rosółRosół z naleśnikamiRosół azjatycki

Zobacz więcej przepisów na kaczkę w zupie lub inny nietypowy drób, np. gęś:

1 komentarz

 • motofaktor napisał(a):

  Wow, naprawdę wygląda to orientalnie, aż mi ciężko powiedzieć, czy to polska wersja tej kuchni, czy może już nie… Takiej zupy nie jada się często w życiu, świetnie wygląda i ma niebanalny skład. Brawo.

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *