Owsianka na mleku z pomarańczą i szafranem

Tagi: , , ,

Owsianka na mleku z pomarańczą i szafranem to świetny pomysł na zdrowe i pożywne śniadanie. Płatki owsiane dostarczają porcji węglowodanów złożonych i błonnika. Dzięki nim owsianka na mleku z pomarańczą na długo zaspokaja głód, a my nie odczuwamy konieczności sięgania po słodkie przekąski. Pomarańcza dodaje owsiance charakteru, a szafran – subtelnego aromatu i pięknego koloru. Czy można lepiej zacząć dzień niż od owsianki na mleku?

Składniki:

  • szklanka płatków owsianych błyskawicznych
  • 2 szklanki mleka
  • 5 nitek szafranu
  • pomarańcza (najlepiej ekologiczna)
  • cukier trzcinowy do smaku

Przygotowanie:

  1. Zalewamy szafran łyżką mleka, odstawiamy na kilka godzin (jeśli owsiankę chcemy zjeść na śniadanie, szafran możemy moczyć przez całą noc).
  2. W rondelku mocno podgrzewamy mleko, zestawiamy z kuchenki, dodajemy płatki owsiane, szafran, mieszamy, odstawiamy pod przykryciem na 5 minut, później zdejmujemy pokrywkę (jeśli chcemy, żeby owsianka była gorąca, nie zdejmujemy pokrywki).
  3. W tym czasie pomarańczę myjemy, kroimy na pół. Z jednej połówki wyciskamy sok, druga obieramy i kroimy na cząstki usuwając białe błonki.
  4. Do owsianki na mleku dodajemy sok wyciśnięty z połówki pomarańczy i cząstki pomarańczy. Dosładzamy do smaku cukrem trzcinowym.
  5. Owsiankę na mleku z pomarańczą można podać z ulubionymi, chrupiącymi dodatkami, na przykład prażonymi orzechami włoskimi, migdałami.

owsianka na mleku z pomarańczą

owsianka z pomarańczami

owsianka na mleku

 

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *