Owsianka z owocami lasu

Tagi: , ,

Dziś na blogu zamiast zupy, owsianka i to nie byle jaka, bo owsianka z owocami lasu! Korzystając z ostatnich, słodkich malin, postanowiłam podzielić się przepisem na zdrowe i pożywne śniadanie. Owsianka stanowi doskonałą alternatywę dla kanapek czym (przyznam się Wam szczerze!) znienawidzonej przeze mnie zupy mlecznej. 😉

Olej kokosowy, kurkuma i cynamon oraz słoik płatków owsianych to produkty, które zawsze posiadam w swojej kuchennej spiżarce. Nauczona doświadczeniem, wiem, że potrafią uratować w kryzysowych sytuacjach. Posiadając taką bazę przygotujesz śniadanie nawet wtedy, kiedy lodówka świeci pustkami!

Olej kokosowy w połączeniu z kurkumą to niemal płynne złoto! Stanowią doskonały zastrzyk energii, a owsiance nadają pięknego, żółciutkiego koloru. Do płatków dodałam garść borówek i malin oraz łyżkę mascarpone. Całość dosłodziłam syropem z agawy. Czy nie brzmi to jak śniadanie idealne? Owsianka z owocami lasu zasmakuje także najmłodszym. Zawiera ona o wiele mniej cukru niż płatki śniadaniowe, nasyci także na dłużej. Pożywny start sprawi, że Twoje dziecko będzie miało mnóstwo sił do nauki i zabawy aż do obiadu.

Z podanych proporcji przygotujesz jedną dużą porcję owsianki.

Składniki:

 • 7 łyżek płatków owsianych górskich
 • 1 łyżka oleju kokosowego
 • 1/2 łyżeczki kurkumy
 • 1/2 łyżeczki cynamonu
 • 1 łyżka serka mascarpone
 • 3 łyżki syropu z agawy (ew. miodu)
 • Garść malin
 • Garść borówek

Przygotowanie:

 1. Na dnie garnka umieścić olej kokosowy
 2. Dodać do niego kurkumę oraz cynamon. Całość podgrzać.
 3. Do roztopionego oleju wsypać płatki owsiane, wymieszać. Zalać wodą – tak, aby przykryła ona płatki.
 4. Owsiankę gotować na wolnym ogniu przez kilka minut – aż płatki zmiękną. W trakcie gotowania dolać nieco wody. Pod koniec gotowania dodać 2 łyżki syropu z agawy, wymieszać.
 5. Ugotowane płatki przełożyć do miseczki. Wyłożyć na nie łyżkę serka mascarpone.
 6. Owsiankę posypać obficie owocami lasu: malinami i borówkami, dosłodzić odrobiną syropu z agawy.

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *