Pikantna zupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką

Tagi: , ,

Lubicie dania jednogarnkowe? Ja wręcz uwielbiam! Nie dość, że sycące, zwykle całkiem proste do przygotowania, to jeszcze często ugotowanego jedzenia wystarczy na dwa dni. W dużym garze przez noc przegryzą się smaki i zwykle na drugi dzień danie smakuje jeszcze lepiej. Pikantna zupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką to jedna z mocnych pozycji na mojej liście dań jednogarnkowych. Dzisiejsza, z dodatkiem kiełbasy chorizo, to moja ulubiona wersja tego typu zupy. Z przyjemnością więc dzielę się sposobem jej przygotowania. Być może na stałe zagości także w Waszych domach.

Po przepisy kuchni meksykańskiej najchętniej sięgam właśnie zimą, kiedy organizm domaga się czegoś rozgrzewającego. Papryczka chilli to nieodłączny element większość potraw gotowanych w tej części świata. Jeśli nie przepadasz za potrawami bardzo ostrymi, po prostu dodaj jej mniej. Nie chodzi przecież o ścisłe trzymanie się przepisu, lecz o to, aby Tobie i Twoim najbliższym smakowało!

Z podanych proporcji przygotujesz ok. 4 porcji zupy.

Składniki:


 • 100 g czarnej fasoli
 • 1 duża biała cebula
 • 2 czerwone cebule
 • 4 ząbki czosnku
 • 1 papryczka chilli
 • 2 czerwone papryki
 • 1 żółta papryka
 • 1 puszka kukurydzy
 • pęczek kolendry
 • 2 puszki pomidorów
 • 0,7 l bulionu warzywnego
 • 1 kiełbasa chorizo
 • 3 łyżki masła
 • 1 łyżeczka słodkiej papryki
 • 1/2 łyżeczka kuminu
 • sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Fasolkę namoczyć przez noc.
 2. Cebule i czosnek obrać, drobno posiekać.
 3. Papryczkę chilli posiekać, usuwając pesteczki.
 4. Papryki obrać – wydrążyć gniazda nasienne i pokroić w kostkę.
 5. Na dnie dużego garnka rozgrzać masło, zeszklić na nim posiekane cebulę, czosnek oraz papryczkę chilli.
 6. Dosypać słodką paprykę i kumin.
 7. Następnie dodać pokrojoną paprykę i delikatnie podsmażyć.
 8. Całość zalać bulionem, gotować na wolnym ogniu.
 9. W międzyczasie w osobnym garnku ugotować namoczoną fasolkę.
 10. Kiełbasę chorizo obrać, pokroić w plasterki i delikatnie podsmażyć na suchej patelni.
 11. Kiedy warzywa zmiękną, dodać pomidory, kukurydzę, ugotowaną fasolę oraz chorizo.
 12. Pogotować jeszcze przez ok. 10 minut.
 13. Na zakończenie dodać posiekaną kolendrę.
 14. Zupę doprawić solą i pieprzem do smaku.

Pikantna zupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką i czarną fasoląPikantna zupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką i pomidoramiPikantna zupa meksykańska z chorizo i pomidorami z puszkiPikantna zupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką i cebuląRozgrzewająca zupa meksykańska z czerwoną paprykąZupa meksykańska z chorizo na ostroOstrazupa meksykańska z chorizo i czerwoną papryką

Z gorącego Meksyku, przenosimy się w inne, orientalne klimaty – przetestuj kolejne nasze gorące przepisy!

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *