Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki

Tagi:

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki! Droga do zdobycia względów ukochanej osoby jest taka prosta! I wcale nie chodzi tylko i wyłącznie o naturalne afrodyzjaki, które możecie wykorzystać w swoich kuchniach (choć oczywiście też!), ale o to, że nawet najprostsze danie może wprowadzić nas w błogostan. Zwłaszcza jeśli zostało przygotowane z sercem.

Jednak skoro natura w swojej hojności obdarowała nas mnóstwem afrodyzjaków, dlaczego by po nie nie sięgnąć, by dodać naszym potrawom większą moc?

Czy zdziałają? Nie mamy pewności, ale na pewno możecie  je wykorzystać do przygotowania wyjątkowych zup, w których rozkocha się każdy. My, zakochani w zupach, wiemy to doskonale.

Zupy rozgrzewające zmysły

…czyli te doprawione przyprawami, które pobudzają krążenie krwi i działają rozgrzewająco. Jedną z najbardziej popularnych przypraw, którym przypisuje się moc afrodyzjaku jest chili. To prawda, że po zjedzeniu zupy doprawionej chili serce bije nam mocniej i krew szybciej krąży w żyłach. Czy nie dzieje się z nami podobnie, kiedy po dłuższym rozstaniu ujrzymy ukochaną osobę? Nawet, kiedy już dawno zapomnieliśmy jak to jest, zanim na stole pojawi się szampan i truskawki, warto rozpalić zmysły przy porcji rozgrzewającej zupy.

Sprawdzoną walentynkową zupą jest rozgrzewający krem pomidorowy na pieczonych warzywach doprawiony między innymi trzema rozbudzającymi zmysły przyprawami – kardamonem, cynamonem i imbirem. Koniecznie wypróbujcie!

Jak sami widzicie, przyprawiać cynamonem może nie tylko słodkie potrawy. Sprawdźcie też przepis na świetną i mocno rozgrzewającą zupę afrykańską doprawioną cynamonem i przygotowaną z masłem orzechowym (orzeszki ziemne to kolejny afrodyzjak!).

Wśród warzyw uznawanych za afrodyzjaki znajduje się też fenkuł i… marchewka! Te warzywa zostały wykorzystane przez Tomka do przygotowania aromatycznego kremu – wierzymy w jego podwójną moc 🙂 Sprawdźcie przepis.

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki przepis

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki przepisy

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki jakie wybrać?

 

Eliksir miłości

Jednym z popularnych warzyw w kuchni polskiej, uznawanym za silny afrodyzjak jest seler. Choć z wyglądu mało atrakcyjny, drzemie w nim wielka moc. Choć może zwykła zupa jarzynowa z selerem niekoniecznie będzie się dobrze prezentować na walentynkowej kolacji, to już krem z selera z gruszką– jak najbardziej!

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki proste przepisy

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki smaczne

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki – sprawdzone przepisy

Świetnym warzywem będą także szparagi – już sam ich kształt działa na wyobraźnię, ale niestety nie pora na szparagi – ich moc będziecie mogli wypróbować na przykład w noc świętojańską.

Podróż na koniec świata

A może Wasza miłość jest przewidywalna jak poniedziałkowa pomidorowa (którą każdy uwielbia, lecz czasem zatęskni za czymś nowym)? Odsuń na bok szarą codzienność i zabierz swoją połówkę w kulinarną podróż w najbardziej egzotyczne zakątki świata. Z łatwością zrobisz to wykorzystując jeden z naszych przepisów:

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki smaczne i piękne

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki jak zrobić?

Wisienka na czubku

A może od razu wolicie przejść do konsumpcji deseru? Najlepszy będzie ten z wykorzystaniem świeżych owoców, uznawanych za afrodyzjaki (na przykład truskawek czy bananów). Warto też dodać do niego czekoladę – każdy zna uczucie błogostanu, w jaki potrafi wprowadzić już kilka kosteczek tej słodkości.

Zamiast tradycyjnego deseru czy lodów z owocami możecie podać lekko schłodzony mus truskawkowy z chili. Nie jest słodki, ale jego smak na pewno będzie miłym zaskoczeniem dla drugiej połowy.

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki kulinarne afrodyzjaki

Przez żołądek do serca – zupy na Walentynki – skuteczne i smaczne

A na koniec jedna ważna rzecz – doprawiajcie swoje zupy sercem i miłością nie tylko od święta (zakochanych), to naprawdę działa!

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *