Zupa brokułowa z pieczonym pasternakiem i prażonymi orzechami

Tagi: ,

Dzisiejszy pomysł to prosta zupa z ciekawymi dodatkami. Zupa brokułowa z pieczonym pasternakiem i prażonymi orzechami to danie, które sprawdzi się idealnie, kiedy niespodziewanie wpadną do Ciebie z wizytą goście lub przyjaciele zapowiedzą się na ostatnią chwilę. Zupę przygotujesz bez długiej listy zakupów, a wykwintnymi dodatkami zaskoczysz gości.

Pieczony pasternak (nie mylić z pietruszką!) nada zupie słodyczy, z kolei uprażone orzechy będą przyjemnie chrupać. Pasternak i pietruszka to łudząco podobne do siebie warzywa, które zdarza się mylić nawet samym sprzedawcom. Pasternak ma słodki orzechowy zapach, a w smaku zbliżony jest do marchewki – i właśnie o taką kombinację aromatów nad chodzi. Pasternak ma niedużo kalorii, zawiera także kwas foliowy, magnez, witaminę C i sporo błonnika.

Brokuły z dodatkiem przypraw znajdziesz w saszetce Zupy Brokułowej Jak u Mamy WINIARY. Dzięki tej małej pomocy, zupa będzie gotowa naprawdę szybko!

Zupa brokułowa z pieczonym pasternakiem i prażonymi orzechami:


 • 2 cebule
 • 3 ząbki czosnku
 • 1 por (biała część)
 • 3 sztuki pasternaku
 • 2 duże ziemniaki
 • 1 opakowanie Zupy Brokułowej Jak u Mamy WINIARY
 • 2 łyżki masła
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 80 ml śmietany 30%
 • 1/2 łyżeczki kuminu rzymskiego
 • 1/2 łyżeczki kurkumy
 • Kilka łyżek oliwy
 • pieprz ziołowy
 • sól
 • dodatkowo: 80 g orzechów (włoskich lub nerkowca) do dekoracji

Przygotowanie:

 1. Cebule i czosnek obrać, drobno posiekać.
 2. Pora dokładnie umyć, pokroić w półksiężyce.
 3. Ziemniaki obrać, pokroić w drobną kostkę.
 4. Na dnie dużego garnka rozgrzać masło, zeszklić na nim cebulę i czosnek.
 5. Dodać pora, pokrojone ziemniaki oraz kurkumę. Całość krótko podsmażyć, następnie zalać wodą – tak, aby przykryła ona wszystkie warzywa.
 6. Gotować na wolnym ogniu, przez ok. 15 minut – aż warzywa zmiękną.
 7. W międzyczasie pasternak obrać, pokroić w słupki o długości ok. 4 cm, przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Skropić oliwą i posypać pieprzem ziołowym. Wstawić do piekarnika, piec w temperaturze 180 stopni przez ok. 15 minut – aż pasternak zmięknie i się zrumieni.
 8. Kiedy warzywa w garnku zmiękną, dodać opakowanie Zupy Brokułowej Jak U Mamy WINIARY. Dobrze wymieszać. Dodać sok z cytryny oraz kmin rzymski.
 9. Zupę zagotować i zmiksować na gładki krem, w trakcie miksowania dolać śmietanę.
 10. Jeśli zupa będzie zbyt gęsta dolać odrobinę wody.
 11. Doprawić do smaku solą i pieprzem.
 12. Orzechy delikatnie uprażyć.
 13. Zupę podawać z pieczonym pasternakiem i prażonymi orzechami.

Zupa brokułowa z pieczonym w piekarniku pasternakiem i prażonymi orzechamiZupa brokułowa jak u mamy z pieczonym pasternakiemzupa brokułowa na szybko z pasternakiem ekspresowa zupa brokułowa z pasternakiemzupa brokułowa na szybko z pieczonym pasternakiem

Dowiedz się, jak przygotować domowy susz warzywny i sprawdź, jak przygotować wiosenne zupy!

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *