Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem

Tagi:

To miała być zupa brukselkowa krem, podana z kawałkami grillowanej piersi kurczaka. Ale kiedy była prawie gotowa i wystarczyło ją tylko zblendować, postanowiłam tego nie robić. Brukselka w zupie wygląda po prostu uroczo i pysznie smakuje, więc po co ją miksować? Chyba że nie lubicie brukselki, to się nie zastanawiajcie 🙂 Zmiksowana z innymi warzywami przestaje być groźna dla swoich zagorzałych przeciwników. Nawet tych, którzy niechęć do brukselki pielęgnują od dziecka! 😉

Smacznego!

Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem:

 • 30 dag brukselki
 • marchewka
 • mała pietruszka
 • kawałek selera
 • kawałek pora
 • cebula
 • 2 małe ziemniaki
 • liść laurowy
 • 3 ziarenka ziela angielskiego
 • szczypta soli
 • szczypta czarnego pieprzu
 • łyżeczka suszonej natki pietruszki lub koperku
 • zielenina do dekoracji
 • pierś z kurczaka
 • kilka łyżek oleju
 • ulubione przyprawy do przyprawienia kurczaka

Przygotowanie:

 1. Warzywa myjemy. Ziemniaki, marchewkę, seler i pietruszkę kroimy w kostkę. Brukselkę w razie konieczności obieramy z zewnętrznych liści, małe główki pozostawiamy w całości, duże kroimy w ćwiartki. Por kroimy w półtalarki, cebulę w kostkę.
 2. Na odrobinie oleju podduszamy cebulkę, dodajemy pokrojone warzywa, listek laurowy i ziele angielskie, chwilę dusimy.
 3. Podlewamy warzywa 0,75 l wody, gotujemy 15 minut, pod koniec dodajemy suszoną natkę pietruszki lub koperek. Doprawiamy solą i pieprzem.
 4. Pierś kurczaka kroimy w poprzek, skrapiamy olejem, oprószamy przyprawami (jeśli mamy czas, przygotowujemy pierś wcześniej i odstawiamy na kilka godzin do lodówki).
 5. Rozgrzewamy patelnię grillową, smażymy po 7 minut z każdej strony.
 6. Zupę zabielamy śmietaną, podajemy z kawałkami grillowanej piersi kurczaka. Posypujemy świeżo posiekaną zieleniną.

Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem

Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem - przepis

Sposób na zupę brukselkową z grillowanym kurczakiem

Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem - sposób

Zupa brukselkowa z grillowanym kurczakiem - przepis

Przepis na zupę brukselkową z grillowanym kurczakiem

Jeśli ten przepis przekonał cię do brukselki, koniecznie sprawdź też inne nasze zupy z brukselką!

Zobacz też

2 Comments

 • KoAl napisał(a):

  W imieniu brukselkowych antagonistów od lat najmłodszych, chciałam zapytać, czy brukselka faktycznie tak jak pamiętam jest gorzka, czy może to kwestia złych skojarzeń, albo nieumiejętnego przyrządzania przez przedszkolną kucharkę nasuwa mi taki smak?

  • Agata napisał(a):

   Kiedyś, aby uniknąć goryczy, obierałam brukselkę z wierzchnich liści i nacinałam jej końce na cztery, a kiedyś o tym zapomniałam i też wszystko było ok, więc może to, że brukselka jest gorzka to po prostu samospełniające się proroctwo 🙂

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *