Zupa chrzanowa wegetariańska

Tagi: , ,

Choć niewątpliwie na wielkanocnych stołach królują żury i barszcze białe, w niektórych domach podawana jest zupa chrzanowa. Zupa chrzanowa wegetariańska? Oczywiście! Zupa ta może być przygotowana na boczku i białej kiełbasie, ale też pysznie smakuje w wersji wegetariańskiej (nic nie stoi na przeszkodzie, by była potrawą wegańską – wystarczy tylko śmietanę tradycyjną zastąpić tą roślinną i oczywiście pominąć jajka przepiórcze).

Przygotowanie zupy chrzanowej w wersji wegetariańskiej jest niezwykle szybkie, warto więc rozważyć taką zupę nie tylko na Wielkanoc, ale w środku zapracowanego tygodnia. Zupa ma postać kremu, można serwować ją z przeróżnymi dodatkami – jajkami, grzankami, tłuczonymi ziemniakami.

Zupa chrzanowa wegetariańska może być przygotowana z dodatkiem świeżego chrzanu, którego w okresie około wielkanocnym w sklepach nie brakuje. Alternatywą jest oczywiście chrzan tarty w słoiczkach – nie tylko wtedy, gdy o świeżym chrzanie możemy tylko pomarzyć, ale także wówczas, gdy nie mamy ochoty mierzyć się z tak mocnym przeciwnikiem, jak korzeń chrzanu. Jednak gdyby ktoś z Was miał ochotę, podsuwam przepis na domowy chrzan tarty.

Zupa chrzanowa wegetariańska:

 • 3 ziemniaki
 • pietruszka
 • kawałek selera
 • 0,7 l wywaru warzywnego
 • cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 2 ziarenka ziela angielskiego
 • 2 liście laurowe
 • 2 łyżki oliwy
 • sól morska i pieprz czarny do smaku
 • 3 łyżki tartego chrzanu
 • 1/4 szklanki gęstej śmietany
 • do podania: jajka przepiórcze
 • świeże zioła do dekoracji

Przygotowanie:

 1. Cebulę kroimy w kostkę, podduszamy na oliwie. Dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, dusimy jeszcze pół minuty.
 2. Dodajemy do cebulki obrane i pokrojone w drobną kostkę warzywa, chwilę podsmażamy, podlewamy wywarem, dodajemy szczyptę soli, gotujemy 15 minut.
 3. Miksujemy zupę na krem, dodajemy chrzan i śmietanę, miksujemy chwilę na mniejszych obrotach.
 4. Zupę podajemy z jajkami przepiórczymi ugotowanymi na twardo (3 minuty). Dekorujemy świeżą zieleniną.

Z podanej ilości składników przygotujecie 4 porcje zupy.

Zupa chrzanowa wegetariańska prosty przepis

Zupa chrzanowa wegetariańska bez mięsa

Zupa chrzanowa wegetariańska jak szybko zrobić

Zupa chrzanowa wegetariańska prosty przepis na zupę

Jak przygotować zupę chrzanową wegetariańską

Zupa chrzanowa wegetariańska wielkanocny przepis

Zupa chrzanowa wegetariańska smaczna i pożywna

Zupa chrzanowa wegetariańska na Wielkanoc

Sprawdź nasze inne przepisy na zupy wegetariańskie:

5 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *