Zupa dla dzieci – truskawkowa z bezikami

Tagi:

Na sezon truskawkowy czekamy cały rok, tak samo jak dzieci czekają na wakacje. Mamy właśnie wakacje i sezon truskawkowy, więc warto to uczcić pyszną zupą deserową, którą można przygotować w zaledwie 20 minut.

Zupę z truskawkami do tej pory jadłam chyba zawsze z makaronem. Przyznaję, to pyszne zestawienie, ale ciągle poszukuję czegoś nowego i ostatnio wpadłam na pomysł przygotowania zupy z bezikami, które kochają moje dzieci. Beziki sama przygotowuję zazwyczaj dzień wcześniej ze względu na długi czas suszenia. Często zostaje mi niewykorzystane białko z innych wypieków i wtedy robię małe beziki lub spody bezowe do deserów na zapas.

Oczywiście można też wykorzystać kupne beziki, ale te, które robię sama smakują dużo lepiej i mogę przygotować dowolną wielkość bezików. Do tej zupy idealne będą maleńkie bezy. Większe można pokruszyć.

Kropką nad i jest tutaj domowy cukier waniliowy i pięknie pachnąca mięta czekoladowa. Zupa truskawkowa z bezikami świetnie smakuje podana na ciepło oraz na zimno.

Składniki:

  • 500 g truskawek
  • 1 szklanka słodkiej śmietany 18%
  • 1 łyżka cukru waniliowego
  • 10 listków mięty czekoladowej
  • małe beziki do dekoracji  

Przygotowanie:

  1. Umyte i odszypułkowane truskawki przekładamy do garnka i zalewamy minimalną ilością wody ( około 1/3 szklanki ) i posypujemy cukrem waniliowym.
  2. Gotujemy do 15 minut na małym ogniu pod przykryciem.
  3. Do ugotowanych truskawek dodajemy listki mięty czekoladowej oraz śmietanę. Całość miksujemy blenderem.
  4. Zupę podajemy na ciepło udekorowaną małymi bezikami.
  5. Bezy można też pokruszyć do zupy i dodatkowo udekorować listkami mięty.

 

Jeśli szukacie więcej przepisów na owocowe zupy, to polecam:

Zupę z rabarbarem i paluchami z ciasta francuskiego

Zupę owocową z serkiem mascarpone

 

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *