Zupa gulaszowa z kminkiem i pieczoną papryką

Tagi:

Choć mistrzostwo świata w zupach gulaszowych trzeba oddać Węgrom, gulaszowa w Waszym wydaniu może być równie pyszna jak te gotowane przez mistrzów 😊. Ten przepis z pewnością ułatwi Wam sprawę, ponieważ do przygotowania zupy została wykorzystana Zupa Ogonowa Nasza Specjalność Winiary, która jest świetną bazą do zup gulaszowych czy też bogracza. Jeśli chcecie, aby Wasza zupa była idealna, zwróćcie uwagę na mięso, które jest przecież jej podstawą. Łopatka nie może być przerośnięta tłuszczem, ewentualnie jego nadmiar trzeba będzie wyciąć podczas krojenia mięsa. Łopatkę można zastąpić mięsem gulaszowym, oczywiście pod warunkiem, że będzie się ładnie prezentować.

Mogłoby się wydawać, że pieczenie papryki jest zbędne, jednak kiedy jej aromat rozniesie się po całej kuchni, będziecie wiedzieli, że to dobry pomysł. Zresztą zupa gulaszowa i tak dość długo się gotuje, więc mamy sporo czasu na pieczenie, studzenie i obieranie papryki. Najwięcej cierpliwości trzeba mieć czekając, aż papryka wystygnie. Mogę się założyć, że większość z Was i tak poparzy sobie palce 😉

Z podanej ilości składników przygotujecie 4 porcje zupy.

Zupa gulaszowa z kminkiem i pieczoną papryką:

 • 40 dag łopatki wieprzowej bez kości lub ładnego mięsa gulaszowego
 • 2 czerwone papryki
 • Zupa Ogonowa Nasza Specjalność Winiary 1 opakowanie
 • łyżeczka mielonego kminku
 • 3 ziemniaki
 • 2-3 cebule
 • 2 ząbki czosnku
 • olej do smażenia (3-4 łyżki)
 • łyżka mąki
 • szczypta soli i pieprzu
 • po łyżeczce słodkiej i ostrej papryki
 • świeże zioła do dekoracji (u mnie tymianek)

Przygotowanie:

 1. Papryki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. z termoobiegiem, pieczemy około 25-30 minut. Od czasu do czasu przekładamy paprykę z boku na bok, aby skórka się równomiernie przypiekała.
 2. Po upieczeniu przekładamy paprykę do worka, w miarę szczelnie zamykamy worek, odstawiamy do przestygnięcia.
 3. Mięso kroimy w kostkę, przekładamy do miski, skrapiamy olejem, oprószamy solą, kminkiem, słodką i ostrą papryką, na końcu oprószamy mąką. Dobrze obsmażamy w rondlu o grubym dnie. W połowie smażenia dodajemy obrane i pokrojone w kostkę cebule.
 4. Czosnek drobno siekamy lub przeciskamy przez praskę. Dodajemy do mięsa z cebulą i krótko smażymy.
 5. Podlewamy mięso 0,5 l wody, zagotowujemy. Gotujemy, aż mięso będzie prawie miękkie.
 6. Ziemniaki obieramy, kroimy w kostkę i dorzucamy do rondla. Gotujemy 15 minut.
 7. W tym czasie zdejmujemy skórkę z upieczonych papryk, kroimy je w mniejsze kawałki. Pod koniec gotowania dodajemy do zupy.
 8. Zawartość opakowania z zupą ogonową rozprowadzamy w 0,5 l zimnej wody, dodajemy do zupy ciągle mieszając. Zagotowujemy i gotujemy ok. 3 minuty.
 9. Zupę podajemy udekorowaną świeżymi ziołami.

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *