Zupa kalafiorowa na rosole z makaronem

Tagi: ,

Jeśli z niedzielnego obiadu została Wam resztka rosołu, a nie macie już na nią ochoty następnego dnia, podrzucamy propozycję wykorzystania zupy i przygotowania na jej bazie zupełnie innego dania. Zupa kalafiorowa na rosole z makaronem to pomysł w sam raz na poniedziałek!

Jeżeli rosół jest już gotowy, do przyrządzenia zupy potrzeba jedynie główki kalafiora oraz pęczku koperku i kilku ząbków czosnku, które nadadzą całości wyrazistego aromatu. Gotowanie nie zajmie Wam dużo czasu! Kalafior podzielony na małe cząstki zmięknie szybciej niż gotowany w całości lub większych różyczkach. Jeśli jednak chcecie ugotować zupę od samego początku, sięgnijcie po nasze sprawdzone przepisy na: rosół drobiowy z kury i kaczki  lub rosół z kurczaka – najprostszy przepis.

Zamiast standardowych, cienkich nitek, do zupy można dodać swój ulubiony makaron. My zdecydowaliśmy się na kokardki, które całkiem efektownie prezentują się w zupie.:)

Z podanych proporcji przygotujesz ok. 5-6 porcji zupy.

Zupa kalafiorowa na rosole z makaronem:

 • 1 mały kalafior
 • 1 pęczek koperku
 • 1 główka czosnku
 • 1,5 litra rosołu
 • 2-3 łyżki oliwy
 • 150 g ulubionego makaronu
 • 1 łyżeczka zielonej czubrycy
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Piekarnik rozgrzać do temperatury 200 stopni.
 2. Główkę czosnku obciąć z góry – ułożyć na blaszce. Skropić oliwą. Posypać zieloną czubrycą. Piec w piekarniku przez ok. 30-40 minut.
 3. Rosół podgrzać.
 4. Kalafior podzielić na malutkie różyczki.
 5. Do garnka z rosołem dorzucić kawałki kalafiora.
 6. Gotować na małym ogniu – aż kalafior zmięknie, ok. 20-30 minut.
 7. Upieczony czosnek wyjąć z piekarnika. Kilka ząbków (które powinny łatwo wychodzić z główki) posiekać i wrzucić do gotującej się zupy.
 8. Koperek posiekać. Dodać do zupy pod koniec gotowania.
 9. W osobnym garnku ugotować ulubiony makaron.
 10. Na koniec zupę podawać jeszcze ew. solą i pieprzem, podawać z makaronem.

Zupa kalafiorowa na rosole z makaronem przepis krok po krokuZupa kalafiorowa na rosole z makaronem i koperkiemZupa kalafiorowa na rosole z makaronem i marchewkąZupa kalafiorowa na rosole z makaronem - prosty przepisZupa kalafiorowa na rosole z makaronem - jak ją łatwo przygotować?Zupa kalafiorowa na rosole z makaronem kokardki

Poznaj kolejne pomysły na wykorzystanie makaronu:

2 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *