Zupa krem z białych warzyw z gruszką i chipsami z jarmużu

Tagi: , ,

Aksamitna, kremowa, wykwintna! Taka właśnie jest zupa krem z białych warzyw z gruszką i chipsami z jarmużu. Doskonała na wyjątkowe okazje, zachwyca smakiem oraz sposobem podania. Sprawdzi się idealnie w menu na przyjęcie lub spotkanie z rodziną i przyjaciółmi.

Zupę przyrządzisz szybko, z niewielkiej ilości produktów. Dzięki dodatkowi Zupy Jarzynowej WINIARY, obędzie się bez siekania cebuli, czosnku czy marchewki. Wszystkie te składniki znajdują się bowiem w torebce (bez zbędnych barwników czy konserwantów!).

Składniki:

 • 4 ziemniaki
 • 2 pietruszki
 • 1 mały kalafior
 • 3 gruszki
 • 100 g jarmużu
 • 2 opakowania Zupy Jarzynowej WINIARY
 • 3 łyżki masła
 • Kilka łyżek oliwy
 • 100 ml śmietanki kremówki
 • 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę. 
 2. Pietruszki obrać, pokroić w cienkie plasterki. 
 3. Kalafior dokładnie umyć, podzielić na różyczki. 
 4. Na dnie dużego garnka rozgrzać 2 łyżki masła. 
 5. Zeszklić na nim przygotowane warzywa. Następnie zalać je wodą – tak, aby przykryła one warzywa. Gotować na wolnym ogniu. 
 6. W międzyczasie gruszki umyć i obrać. Dwie pokroić w kostkę, jedną w plasterki. 
 7. 2 opakowania Zupy Jarzynowej WINIARY rozmieszać w ok. 1 litrze wody. Po około 25 minutach od rozpoczęcia gotowania warzyw, dolać rozmieszaną Zupę Jarzynową do garnka. Dodać pokrojoną w kostkę gruszkę, gotować przez kolejne 5-8 minut. 
 8. Zupę doprawić gałką muszkatołową, solą i pieprzem, a następnie zblendować na gładki krem. W trakcie blendowania, dolać śmietankę. 
 9. Jarmuż umyć, podzielić na drobne kawałki. Piekarnik rozgrzać do temperatury 180 stopni, na blaszkę wyłożoną papierem wysypać jarmuż, skropić go oliwą i piec w rozgrzanym piekarniku z termoobiegiem przez ok. 10 minut – aż stanie się chrupki. 
 10. Plastry gruszki zrumienić na rozgrzanym maśle.
 11. Zupę krem z białych warzyw podawać z chipsami z jarmużu i plastrem gruszki. 

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *