Zupa krem z brokułów zabielana wegańską śmietaną

Tagi: , ,

Na naszym blogu pojawiają się przepisy w różnych kategoriach, część adresowana jest do osób przepadających za mięsem, część do tych, którzy w swojej kuchni najczęściej sięgają po warzywa, dziś z kolei mamy coś dla wegan. Proponujemy jedną z najpopularniejszych zup o kremowej konsystencji. Serwowana będzie zupa krem z brokułów zabielana wegańską śmietaną.

Dla tych, którzy z kuchnią wegańską są już za pan brat, poniższy przepis pewno będzie stanowił specjalnego zaskoczenia. Jeśli jednak dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki na wege-drodze, wegańska śmietana może okazać się ciekawym odkryciem. Raz spróbujecie, a pokochacie ją i będziecie wykorzystywać do różnego rodzaju zup i nie tylko! Tym razem śmietanę przygotowałam z kostki tofu, ale da się ją także wyczarować z orzechów nerkowca czy… cebuli. Dajcie znać, jeśli macie ochotę na więcej wegańskich przepisów.

Składniki:

 • 2 cebule
 • 3 ząbki czosnku
 • 2 pietruszki
 • 1 cukinia
 • 1 brokuł
 • 1/2 łyżeczki kuminu rzymskiego
 • 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
 • 3 łyżki soku z cytryny
 • kilka łyżek oliwy
 • sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Cebule i czosnek obrać, drobno posiekać.
 2. Pietruszki obrać, pokroić w cienkie plasterki.
 3. Cukinię i brokuła umyć. Cukinię pokroić w kostkę, brokuła podzielić na różyczki.
 4. Na dnie większego garnka zeszklić na oliwie cebulę z czosnkiem.
 5. Dodać pokrojoną pietruszkę oraz różyczki brokuła. Wymieszać.
 6. Całość zalać ok. 1 litrem wody.
 7. Gotować na wolnym ogniu przez ok. 15 minut – aż warzywa zmiękną.
 8. Pod koniec gotowania do zupy dodać cukinię. Całość gotować jeszcze przez ok.5-10 minut.
 9. Dolać sok z cytryny, kumin rzymski i gałkę muszkatołową. Zupę zmiksować na gładki krem.
 10. Na koniec zupę zabielić wegańską śmietaną. Doprawić do smaku solą i pieprzem.
 11. Zupę podawać udekorowaną śmietaną.

Wegańska śmietana:

 • 1 kostka naturalnego tofu
 • 1 łyżka octu jabłkowego lub soku z cytryny
 • 2 łyżki oliwy
 • 1/3 szklanki wody

Przygotowanie:

 1. Tofu umieść w misie miksera i zacznij miksować.
 2. W trakcie miksowania dolewaj powoli wodę, następnie oliwę oraz odrobinę oleju jabłkowego lub soku z cytryny.
 3. Całość dokładnie wymieszaj.
 4. Śmietana nie będzie bardzo gęsta, jednak powinna mieć kremową konsystencję.

Zupa krem z brokułów zabielana wegańską śmietaną jak ją przygotowaćZupa krem z brokułów zabielana wegańską śmietaną wegański przepisPożywny krem z brokułów zabielana kleksami z wegańskiej śmietanyzupa krem z brokułów dla wegan i wegetarianvegan krem z brokułów i śmietanąwegetariańska zupa krem z brokułow z wegańską śmietaną przygotowaną krok po kroku

Wypróbuj kolejne wegetariańskie i wegańskie przepisy!

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *