Zupa krem z groszku bez śmietany

Tagi: ,

Zielono mi! Prosta i niezwykle szybka w przygotowaniu zupa krem z groszku bez śmietany to idealna propozycja dla wszystkich, którzy dbają o linię lub właśnie przeszli na dietę. Zielony groszek to także bogactwo witamin! W małych kuleczkach kryje się sporo witaminy A, B1, B2, B3, B6, szczególnie potrzebna w okresie przeziębień i grypy – witamina C, a także E i K. Do tego minerały: magnez, fosfor, wapń, żelazo, sód i potas. Duża zawartość błonnika sprawia, że zupa, choć przygotowana zaledwie z kilku składników, syci na długo. Delikatna w smaku podpasuje również osobom, które stronią od ostrych przypraw i pikantnych dań. I choć zupa krem z groszku bez śmietany ma spore grono swoich wiernych zwolenników, przewidzieliśmy też kilka mniej pożądanych reakcji na zielony talerz! Podpowiadamy zatem, jak do zjedzenia zdrowej zupy przekonać całą rodzinę.

Może się zdarzyć, że męska część familii zaprotestuje, że przecież zupką “na wodzie” się nie naje. Podsuńmy im wówczas pod nos miskę grzanek. Przygotowane na bazie naszego ulubionego pieczywa stanowią idealny dodatek do kremu, podnosząc jednocześnie nieco jego kaloryczność.

Z jakiegoś, trudnego do wytłumaczenia powodu, za zielonym groszkiem zwykle nie przepadają nasze najmłodsze pociechy. Zupa krem z groszku bez śmietany to zatem dobry sposób, aby przemycić porcję witamin i minerałów, tak potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju najmłodszych. Zupę można zareklamować dzieciakom jako kosmiczny krem, którym zajadają się ufoludki. Powinno zadziałać 🙂

Z podanych proporcji przygotujesz 4 porcje zupy.

Zupa krem z groszku bez śmietany:

 • 2 cebule
 • 1 ząbek czosnku
 • 7 łyżek masła
 • 3 szklanki mrożonego zielonego groszku
 • 1 brokuł
 • 0,7-1 litr bulionu warzywnego
 • 1/2 łyżeczki pieprzu cytrynowego
 • Sól
 • 1 bagietka (sugerowana: pełnoziarnista)

Przygotowanie:

 1. Cebule i czosnek obrać i drobno posiekać.
 2. Brokuła podzielić na mniejsze różyczki.
 3. Na dnie dużego garnka rozpuścić 3 łyżki masła. Dorzucić cebulę, czosnek i zielony groszek. Całość zeszklić.
 4. Do garnka dodać różyczki brokułów i zalać bulionem.
 5. Gotować na niewielkim ogniu aż wszystkie składniki zmiękną.
 6. W międzyczasie bagietkę pokroić na grube kromki, a następnie małe grzanki. Na patelni rozgrzać pozostałe masło i zrumienić grzanki.
 7. Niemalże gotową zupę doprawić pieprzem i solą, zmiksować na gładki krem.
 8. Zupę krem z groszku bez śmietany podawać z grzankami.

Smaczna zupa krem z groszku bez śmietanySprawdzona zupa krem z groszku bez śmietanyZupa krem z groszku bez śmietany – przepis Zupa krem z groszku bez śmietany – jak zrobić?Zupa krem z groszku bez śmietany – smaczny przepis

Nawet gdy za oknem jeszcze zima, warto wprowadzić do kuchni trochę wiosennej zieleni! Zobacz przepisy na zielone zupy:

…i wiele innych! 🙂

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *