Zupa krem z kolorowych pomidorów

Tagi: ,

Żółte, pomarańczowe, czerwone – sezon na pomidory trwa w najlepsze! Mięsiste, słodkie i soczyste kuszą swoimi intensywnymi kolorami i czerwienią się na krzaczkach. To właśnie o tej porze roku zupa krem z kolorowych pomidorów smakowała będzie najlepiej. Warzywa wystarczy delikatnie udusić z dodatkiem oliwy, świeżej bazylii i rozmarynu, a następnie zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji. Gęsta zupa krem z kolorowych pomidorów najlepiej smakowała będzie z kleksem kwaśnej śmietany lub kromką ciabatty. Jeśli mamy ochotę na coś naprawdę pożywnego dorzućmy garść ugotowanego makaronu.

Składniki:

 • 1 cebula biała
 • 1 cebula czerwona
 • 3 duże ząbki czosnku
 • 2 duże marchewki
 • 2 pietruszki
 • 4 żółte pomidory
 • 4 pomarańczowe pomidory
 • 6 czerwonych pomidorów
 • Kilka łyżek oliwy z oliwek
 • Kilka łyżek kwaśnej śmietany
 • Świeża bazylia
 • Świeży rozmaryn
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Cebule obrać i posiekać.
 2. Czosnek obrać i pokroić na plasterki.
 3. Marchewki i pietruszki obrać, pokroić na cienkie plasterki.
 4. Na dnie garnka rozgrzać kilka łyżek oliwy. Wrzucić na nią przygotowane warzywa, dodać gałązki rozmarynu. Zeszklić.
 5. W międzyczasie pomidory umyć, oparzyć, obrać ze skórki i pokroić na ćwiartki.
 6. Pomidory dodać do smażących się warzyw i krótko przesmażyć wraz z nimi.
 7. Całość zalać ok. 500 ml wody.
 8. Gotować na małym ogniu do miękkości wszystkich warzyw.
 9. Kiedy warzywa zmiękną dodać świeżą bazylię, doprawić solą i pieprzem do smaku i zmiksować – do uzyskania gładkiej konsystencji (dodając kilka łyżek śmietany w trakcie miksowania). Jeśli zupa jest zbyt gęsta, dolać przegotowanej wody.
 10. Zupę krem z kolorowych pomidorów podawać z kleksem śmietany, udekorowaną świeżą bazylią, z kromką ciabatty, ew. ugotowanym makaronem.

Zupa krem z kolorowych pomidorów – jak zrobić?Zupa krem z kolorowych pomidorów – pyszna zupaZupa krem z kolorowych pomidorów – prosty przepisZupa krem z kolorowych pomidorów – smaczny przepisZupa krem z kolorowych pomidorów – jak ugotować?Smaczna zupa krem z kolorowych pomidorówSycąca zupa krem z kolorowych pomidorówAromatyczna zupa krem z kolorowych pomidorów

 

Spróbuj też innych aromatycznych zup z rozmarynem:

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *