Zupa krem z papryki z pomarańczą

Tagi: ,

Zupa krem z papryki z owocowym twistem powinna spodobać się wszystkim, którzy lubią w kuchni eksperymentować. Tym bardziej,  że eksperyment na pewno będzie udany! W zależności od oczekiwanej ostrości zupy do kremu z papryki dodajcie mniejszy lub większy kawałek papryczki chili, bez nasion lub z nasionami. Ta zupa krem z papryki ma mieć charakter. Smacznego!

Składniki:

 • 6 papryk czerwonych
 • 0,5 l wywaru warzywnego lub drobiowego
 • cebula
 • kawałek papryczki chili
 • pomarańcza
 • 2 ząbki czosnku
 • oliwa
 • sól morska do doprawienia
 • świeża bazylia do dekoracji (u mnie grecka)

Przygotowanie:

 1. Papryki myjemy, oczyszczamy z gniazd nasiennych, kroimy w mniejsze kawałki. Papryczkę chili kroimy w drobne kawałki, jeśli nie chcemy aby zupa była zbyt ostra, usuwamy wcześniej pestki. Cebulę kroimy w kostkę, czosnek w plasterki.
 2. Pomarańczę dokładnie myjemy, ścieramy na tarce skórkę (delikatnie, z wierzchu, bez białej części), wyciskamy z pomarańczy sok.
 3. W garnku o grubszym dnie rozgrzewamy oliwę, szklimy cebulkę z dodatkiem papryczki chili, dodajemy czosnek, a po chwili, gdy uwolni swój aromat, pozostałą paprykę i skórkę pomarańczy. Dusimy do miękkości, w razie konieczności podlewamy wywarem.
 4. Wlewamy do garnka resztę wywaru i sok z pomarańczy, gotujemy chwilę, odstawiamy z kuchenki i miksujemy na krem. Doprawiamy solą.
 5. Do zupy kremu z papryki dodajemy listki świeżej bazylii.

Z podanej ilości składników otrzymacie 2-3 porcje zupy.

Zupa krem z papryki – prosty przepis

Zupa krem z papryki – jak zrobić?

Zupa krem z papryki – sprawdzony przepis

Zupa krem z papryki – smaczna i prosta

Zupa krem z papryki – jak ugotować?

Dodatek pomarańczy świetnie sprawdza się też w innych przepisach na zupy:

 

Zobacz też

3 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *