Zupa krem z pomidorów i papryki

Tagi: , ,

Prosta w przygotowaniu i wyjątkowo aromatyczna zupa krem z pomidorów i papryki to esencja lata. Głównymi składnikami są bowiem warzywa, które w sezonie letnim są wyjątkowo dorodne, słodkie i dojrzałe. Dzięki dodatkowi koncentratu soku z pomidorów zupę będzie można odtworzyć także wtedy, kiedy o czerwone pomidory na krzaku czy w warzywniaku będzie już nieco trudniej.

Zupa krem z pomidorów i papryki jest pyszna sama w sobie, ale świetnie podkreśli ją dekoracja z posiekanej pietruszki. A jeśli chcesz żeby zupa krem z pomidorów i papryki była jeszcze bardziej pożywna, podaj ją z kulkami mozzarelli lub lanymi kluseczkami.

Składniki:

 • 2 duże czerwone papryki
 • 4 papryki żółte-stożek
 • 2 białe cebule
 • 1 czerwona cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 2 pomidory malinowe
 • 1 butelka Pomidorowej-koncentratu z przyprawami Winiary
 • 0,7 l bulionu warzywnego
 • Kilka łyżek oliwy
 • 1/2 łyżeczki kurkumy
 • 1/2 łyżeczki ostrej papryki
 • 1 łyżeczka słodkiej papryki
 • Sól i pieprz
 • Gałązka rozmarynu
 • Natka zielonej pietruszki

Przygotowanie:

 1. Papryki umyć, obrać, usunąć gniazda nasienne. Pokroić w cienkie paseczki.
 2. Cebule obrać, posiekać.
 3. Na dnie dużego garnka rozgrzać oliwę, wrzucić na nią obrane i pokrojone papryki oraz cebule. Dodać kurkumę, ostrą i słodką paprykę oraz gałązkę rozmarynu, zeszklić.
 4. Pomidory umyć, pokroić na mniejsze kawałki.
 5. Do delikatnie podsmażonej papryki oraz cebuli dodać kawałki pomidorów oraz zawartosć butelki Zupy Pomidorowej Koncentratu z Przyprawami Winiary. Dusić przez ok. 10 minut, a następnie dolać bulion.
 6. Całość zagotować. Doprawić obficie solą i pieprzem. Zmiksować do uzyskania gładkiej kon-
 7. systencji.
 8. Zupa krem z papryki i pomidorów doskonale smakowała będzie podana z posiekaną świeżą
 9. zieloną pietruszką, w ramach dodatku dobrze sprawdzą się także lane kluski lub kulki mozzarelli.

Zupa krem z pomidorów i papryki – przepis Zupa krem z pomidorów i papryki – prosty przepisZupa krem z pomidorów i papryki – jak zrobić?Zupa krem z pomidorów i papryki – jak ugotować?Zupa krem z pomidorów i papryki – smaczna i prostaSycąca zupa krem z pomidorów i paprykiSmaczna zupa krem z pomidorów i papryki

Różnokolorowe papryki, wiele barwne pomidory… I co jeszcze? Zobacz przepisy na kolorowe zupy!

Zobacz też

3 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *