Zupa krem ze świeżego groszku z fetą i kiełkami

Tagi: ,

Zupa z groszku należy do moich ulubionych, ale do tej pory gotowałam ją zawsze z groszku mrożonego. Kilka dni temu kupiłam całą siatkę świeżego groszku i od razu wiedziałam, że na obiad będzie moja ulubiona zupa.

Krem z groszku mrożonego nie różni się w smaku od zupy przygotowanej ze świeżego groszku, ale kolor zupy jest nieco mniej intensywny. Przynajmniej moja zupa po ugotowaniu była delikatnie zielona, dlatego tylko minimalnie zabieliłam ją śmietanką.

Do kremowych zup można dodawać prawie wszystko co tylko lubicie i co oczywiście będzie pasować smakowo. Zupę krem ze świeżego groszku podałam ze słonym serem feta i delikatnymi kiełkami z lucerny. Smakowała rewelacyjnie. Do kremu z groszku świetnie pasują też ziołowe grzaneczki, chipsy z warzyw czy groszek ptysiowy.

To zupa idealna na lato – lekka, pożywna i zdrowa.

Składniki:

 • 400 g świeżego groszku (obranego)
 • 600 ml bulionu warzywnego
 • 2 łyżki śmietany 30 %
 • 1 cebula
 • olej roślinny do smażenia
 • kilka gałązek świeżej mięty
 • sól do smaku
 • pieprz ziołowy do smaku
 • kiełki lucerny
 • 1/2 kostki fety

Przygotowanie:

 1. Cebulę obieramy i kroimy w kostkę. W głębokiej patelni rozgrzewamy olej i wrzucamy cebulkę. Smażymy ją na lekko złoty kolor i zalewamy bulionem. Od razu dodajemy groszek i gotujemy pod przykryciem aż groszek będzie miękki (około 20-25 minut).
 2. Pod koniec gotowania doprawiamy do smaku solą i pieprzem i dodajemy umyte i osuszone listki mięty.
 3. Gotową zupę miksujemy blenderem i zabielamy śmietanką.
 4. Fetę kroimy w kostkę. Do miseczek z zupą nakładamy porcję fety i posypujemy obficie kiełkami.

zupa krem ze świeżego groszku - szybka zupa

zupa krem ze świeżego groszku - przepis

zupa krem ze świeżego groszku

Polecam też nasze pozostałe przepisy na smakowite zupy z groszku:

Kremowa zupa z zielonego groszku z chipsami z pietruszki

Zupa krem z zielonego groszku, czyli zielono mi

Grochówka z zielonego groszku

Zobacz też

3 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *