Zupa marchewkowa z curry

Tagi:

Rozgrzewająca zupa marchewkowa z dodatkiem curry. Pieczone marchewki z cebulą i czosnkiem uwalniają wyjątkowy aromat, chilli i imbir nadają zupie marchewkowej pikanterii, a mleko kokosowe delikatnie łagodzi całość. Zupa marchewkowa z curry to propozycja idealna na chłodne, zimowe dni.

Składniki:

 • 5 marchewek
 • 2 pietruszki
 • 1 cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 mała papryczka chilli
 • 2 łyżki masła
 • 2 łyżki oliwy
 • 4-5 łyżek mleka koksowego
 • 1 litr bulionu warzywnego
 • 1-cm kawałek imbiru
 • 1/2 łyżeczki curry
 • 1/2 łyżeczki cynamonu
 • Szczypta kardamonu
 • Sól i pieprz
 • Pestki dyni i słonecznika

Przygotowanie:

 1. Piekarnik rozgrzać do 180 stopni. Marchewki i pietruszki umyć, obrać, pokroić w słupki i wraz z cebulą oraz ząbkami czosnku ułożyć na wysmarowanej oliwą blaszce. Piec w piekarniku przez ok. 50 minut.
 2. W międzyczasie na patelni na maśle podsmażyć posiekaną papryczkę chilli oraz imbir, w trakcie smażenia dodać curry, cynamon oraz kardamon. Wszystko dokładnie wymieszać.
 3. Upieczone warzywa przełożyć do garnka (cebule i czosnek bez łupin), dodać podsmażoną papryczkę wraz z imbirem. Całość zalać bulionem.
 4. Zupę marchewkową gotować przez ok. 20 minut, pod koniec gotowania dodać mleko kokosowe. Całość zmiksować na gładki krem. Doprawić solą i pieprzem. Jeśli zupa marchewkowa jest zbyt gęsta – rozcieńczyć ją wodą. Podawać z pestkami dyni i słonecznika.

zupa marchewkowaMarchewkowa z curry kolaz3marchewkowa z curryMarchewkowa z curry kolaz1zupa z marchwii

 

Jakie zupy można doprawiać curry? Zobacz nasze przepisy!

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *