Zupa meksykańska z mięsem mielonym

Tagi: ,

Zupa meksykańska z mięsem mielonym to propozycja dla wielbicieli wyrazistych, ostrzejszych smaków. Dodatki fasoli i mięsa sprawiają, że zupa jest wyjątkowo pożywna. Z kolei granat i daktyle przełamują ostrość i dodają zupie egzotycznej słodyczy. Za sprawą Zupy Ogonowej Nasza Specjalność WINIARY zupa zyskuje wyjątkowy aromat, bez konieczności gotowania mięsnego wywaru przez kilka godzin. Wszystko bez konserwantów i sztucznych ulepszaczy.  

Z podanych składników przygotujesz 4-6 porcji zupy.

Składniki:

Przygotowanie:

  1. Fasolę mung namoczyć przez noc. Przełożyć do małego garnka i gotować do miękkości, przez ok.20-30 minut. 
  2. Do osobnego garnka wsypać czerwoną cebulę i również gotować, do momentu, kiedy stanie się miękka, lecz nie będzie się jeszcze rozpadać.
  3. Cebule i czosnek obrać i posiekać.
  4. Na dnie dużego garnka rozgrzać olej, dorzucić posiekane cebulę i czosnek oraz przyprawy: kurkumę, słodką paprykę, pieprz cayenne i garam masala. Warzywa dobrze wymieszać z przyprawami, zeszklić. 
  5. Do delikatnie podsmażonych warzyw, dodać mięso mielone, usmażyć. 
  6. Dodać kukurydzę i dwa rodzaje fasoli. 
  7. W 800 ml zimnej wody rozmieszać zawartość 2 opakowań Zupy Ogonowej Nasza Specjalność WINIARY. Dolać do zupy. Zagotować. Doprawić solą i pieprzem do smaku.
  8. Gotową zupę meksykańską z mięsem mielonym podawać z pestkami granatu i pokrojonymi daktylami.

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *