Zupa owocowa z makaronem

Tagi: ,

Chyba wszyscy czekamy cały rok na pyszne i kuszące kolorem owoce sezonowe. Pierwsze truskawki zawsze smakują wyjątkowo i znikają w moim domu w błyskawicznym tempie. Kiedy moja rodzina zaspokoi już swój apetyt na świeże owoce, zaczynam robić przetwory na zimę, lepić pierogi z truskawkami i gotować zupę owocową z makaronem.

Dzisiaj podzielę się z Wami przepisem na błyskawiczną zupę owocową z makaronem, którą można też przygotować wykorzystując gotowy już kompot owocowy, bo bazą do mojej zupy jest właśnie kompot z dodatkiem aromatycznej wanilii.

Zupa owocowa z makaronem jest idealna na letnie ciepłe dni. Doskonale gasi pragnienie, jest aromatyczna, słodka i smaczna i lubiana przez dzieci. Do każdej miseczki dodałam też porcję świeżych owoców, bo po pierwsze – tak podana zupa owocowa z makaronem wygląda świeżo i pięknie, a po drugie – smakuje jeszcze lepiej. Zresztą przekonajcie się sami 🙂 Można dodać też świeże poziomki lub maliny .

Dla mnie najlepsza zupa owocowa z makaronem jest delikatnie ciepła, podana z kleksem zimnej śmietany i listkami mięty.

Składniki:

 • 500 g truskawek
 • 300 g rabarbaru
 • 200 g borówki amerykańskiej
 • 1 laska wanilii
 • świeża mięta
 • 6 łyżek cukru
 • makaron
 • śmietana 30%

Przygotowanie:

 1. Truskawki szypułkujemy i dokładnie myjemy (kilka sztuk odkładamy). Rabarbar oczyszczamy i kroimy na małe kawałki (około 2 cm).
 2. Owoce wkładamy do garnka i zalewamy zimną wodą ponad poziom owoców (na około 3 cm). Dosypujemy cukier.
 3. Laskę wanilii nacinamy wzdłuż i łyżeczką wyskrobujemy ziarenka, które dodajemy do garnka z owocami. Laskę wanilii też wrzucamy do zupy i gotujemy na małym ogniu aż owoce będą miękkie (około 15-20 minut).
 4. Odłożone truskawki kroimy w plasterki. Borówkę myjemy.
 5. Makaron gotujemy al dente w osobnym garnku.
 6. Do miseczek nakładamy porcję makaronu i zalewamy zupą z owocami. Dekorujemy plasterkami świeżej truskawki i borówką oraz listkami mięty. Bezpośrednio do miseczki z zupą nalewamy porcję śmietany.

Zupa owocowa z makaronemPrzepis na zupę owocową z makaronem

zupa owocowa z makaronem i śmietanką

zupa owocowa z makaronem, truskawkami i borówkami

Polecam też inne przepisy na smakowite zupy owocowe:

Truskawkowa z bezikami

Chłodnik z rabarbaru i truskawek z lodami śmietankowymi i miętą

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *