Zupa owocowa z miodem i makaronem

Tagi:

Lato to czas na lekkie i orzeźwiające zupy – chłodniki, kremowe zupy warzywne i słodkie zupy owocowe. W moim domu tylko latem jada się zupy owocowe. Można odtworzyć ich smak jesienią i zimą bazując na kompocie, ale jedynie letnią porą ta zupa owocowa z miodem i makaronem smakuje wyjątkowo.

Dzisiaj postanowiłam ugotować zupę owocową ze świeżych owoców sezonowych. Kupiłam na ryneczku maliny, borówki i wiśnie. Owoce idealne do mojej zupy – lekko kwaśne i zarazem delikatnie słodkie. Charakteru całej zupie owocowej nadał pyszny miód naturalny. Wybrałam miód lawendowy, ale może to być jakikolwiek miód naturalny.

(z podanych składników można przygotować 2 porcje zupy)

Składniki:

 • 1 szklanka wydrylowanych wiśni
 • 1/2 szklanki malin
 • 1/2 szklanki borówki amerykańskiej
 • 800 ml wody
 • 2 łyżki miodu naturalnego
 • 3 łyżki cukru
 • 1 łyżeczka soku z cytryny
 • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
 • makaron

Przygotowanie:

 1. Do garnka wkładamy umyte owoce i zalewamy 800 ml zimnej wody.
 2. Doprowadzamy do wrzenia i dodajemy sok z cytryny, miód i cukier. Gotujemy na małym ogniu około 10 minut.
 3. Pod koniec gotowania rozrabiamy mąkę ziemniaczaną z odrobiną zimnej wody. Wlewamy powoli do zupy ciągle mieszając. Trzymamy jeszcze chwilę na gazie i odstawiamy do wystudzenia. Zupę zagęściłam odrobiną mąki ziemniaczanej, ale świetnie nadaje się też do tego kisiel owocowy lub zmiksowane owoce.
 4. Podajemy z ugotowanym makaronem. Możemy też udekorować ją listkami świeżej mięty lub z kleksem gęstej śmietany.

zupa owocowa z wiśniami i borówkami

Zupa owocowa z miodem i makaronem

zupa owocowa z malinami, miodem i makaronem - przepis

Zupa owocowa z malinami i borówkami - jak zrobić?

miodowa zupa owocowa z malinami - łatwe danie

 

Wielbicielom zup owocowych polecam też :

Zupę owocową z makaronem

Zupę owocową z kaszą jaglaną

Chłodnik brzoskwiniowy z kwitami jadalnymi

Zupę śliwową ze świderkami i piernikowym ciastem

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *