Zupa pieczarkowa z papryką na wynos

Tagi: , ,

Zupa na wynos. Na drogę do pracy lub do towarzystwa na spacer z psem po szkole. W drodze na trening, angielski. Na dobry początek dnia. Na popołudniowe doładowanie witalnych akumulatorów. Przedwiosenne słońce grzeje raczej słabo i w cienkiej kurtce szybko się marznie. A mi jest ciepło, choć spaceruję sobie niespiesznie z psem. W ręku trzymam kubek z gorącym kremem pieczarkowym. To będzie bardzo udany dzień.

Bo choć lepiej zjeść przy stole, czasem się nie da. Bo budzik nie obudził, bo wpadło się do domu tylko na chwilę. Ale to, że nie można zjeść przy stole, nie oznacza, że nie można zjeść w ogóle. Od czego są kubki termiczne 🙂
Do mojego trafiła zupa pieczarkowa z papryką, ale może to być inny ulubiony krem. Za każdym razem inny, jako alternatywa dla porannej, zazwyczaj za każdym razem takiej samej kawy. Każdą kremową zupę można zabrać ze sobą i już nie będzie wymówek, że nie było czasu na zjedzenie ciepłego śniadania czy zupy, bo można zjeść w drodze do pracy, w samochodzie, tramwaju.

Składniki:

 • 70 dkg pieczarek
 • 0,7 l wywaru drobiowego
 • 2 cebule szalotki
 • 4 łyżki masła
 • żółta papryka
 • 2 łyżki mąki
 • 100 g słodkiej śmietanki
 • sól morska
 • pieprz czarny
 • łyżka suszonej pietruszki lub estragonu

Przygotowanie:

 1. Pieczarki oczyszczam, kroję w plasterki. Cebulę drobno siekam. Paprykę myję, usuwam gniazdo nasienne, kroję w cienkie paski.
 2. W rondlu roztapiam masło, dodaję pieczarki, paprykę i szalotkę, duszę pod przykryciem 5-10 minut.
 3. Po tym czasie posypuję pieczarki mąką, mieszam, żeby nie było grudek, zagotowuję.
 4. Dodaję gorący wywar, suszone zioła, gotuję 15 minut.
 5. Zestawiam rondel z płyty, dodaję śmietankę i miksuję zupę blenderem na gładką masę.
 6. Zupę podaję z różnymi ulubionymi dodatkami lub przelewam do kubków termicznych i wręczam domownikom na drogę do pracy i szkoły 🙂

zupa na wynos3

karmena_ok

zupa na wynos

zupa na wynos_10

kolaż

zupa na wynos_11

Polecam także inne nasze pieczarkowe zupy:

krem z suszonych pieczarek z gorgonzolą
zupa pieczarkowa ze świeżym estragonem
zupa pieczarkowa z paluchami z ciasta francuskiego
kremowa zupa pieczarkowa

Smacznego!

Zobacz też

2 Comments

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *