Zupa śliwkowa ze świderkami i piernikowym ciastkiem

Tagi:

Kilka śliw posadzonych przy płocie, jak co roku, wydało mnóstwo owoców. Lubię śliwki. Pamiętam z dzieciństwa, jak latem chodziło się na mirabelki. Jak babcia gotowała kompot z renklody. I jak sama robiłam powidła ze śliwek. Śliwki są dobre na wszystko, a zupa śliwkowa to rewelacja!

Nie wiem, jaką odmianę śliwek mam w ogrodzie. Chociaż wiem. Moją ulubioną. Słodką, zwartą, z łatwo odchodzącą pestką. Zupa śliwkowa z takich owoców jest rewelacją, a jej przygotowanie to przyjemność. Na pewno nie są to węgierki, bo węgierki są mniejsze, ciemnofioletowe. Z węgierek wychodzą najpyszniejsze na świecie powidła śliwkowe. A z renklody kompot.

Dlaczego warto jeść śliwki? Śliwki są doskonałym źródłem błonnika, dzięki któremu doskonale regulują trawienie, a także witaminy A i rzadko występującej w owocach witaminy E. Samo zdrowie. Dlatego latem śliwki często można znaleźć w moim domu nie tylko w misce z owocami, ale także cieście, deserze i zupie.

Składniki:

  • 0,5 kg śliwek
  • 4 łyżki cukru trzcinowego
  • szczypta suszonego mielonego imbiru
  • szklanka makaronu świderki

Przygotowanie:

  1. Śliwki myję, kroję na połówki, usuwam pestki. Przekładam śliwki do garnka, zasypuję cukrem trzcinowym, odstawiam na 15 minut, aż śliwki puszczą sok.
  2. Po tym czasie zalewam śliwki gorącą wodą (ok. 1l), dodaję szczyptę suszonego imbiru, zagotowuję i gotuję na małej mocy płyty 5 minut. W tym czasie przygotowuję świderki według przepisu na opakowaniu, po ugotowaniu przelewam zimną wodą.
  3. Zupę zestawiam z płyty, dodaję do zupy makaron, odstawiam do przestygnięcia. Zupę śliwkową podaję lekko ciepłą, z ciastkiem piernikowym.

Smacznego!

Zupa Śliwkowa

śliwki do owocowej zupy ze świderkami

Jakie śliwki do zupy owocowej?

zupa śliwkowa ze świderkami

zupa ze śliwkami i świderkami

zupa owocowa ze śliwkami i świderkami

Wszystkim łasuchom polecam inne nasze zupy owocowe:

zupa śliwkowa z kluskami kładzionymi

chłodnik jagodowy z makaronem i śmietanką

zupa owocowa z kaszą jaglaną

chłodnik z rabarbaru ze słodkimi grzankami

zupa truskawkowa z bezikami

zupa owocowa z serkiem mascarpone

zupa owocowa z makaronem

chłodnik z rabarbaru i truskawek z lodami śmietankowymi i miętą

zupa owocowa z kruszonką

kremowa zupa z jabłek z cynamonem

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *