Zupa z łososia z pomidorami

Tagi:

Nim na stole królował będzie karp, sięgnijmy po ryby morskie! A szczególnie po lubianego chyba przez wszystkich łososia. Zupa z łososia z pomidorami to danie wykwintne i niezwykle smakowite. Szczególnie, że mleko kokosowe nadaje jej aksamitnej konsystencji.

Zajadając się zupą z łososia, nie sposób nie wspomnieć błogiego czasu wakacji w ciepłych, południowych krajach. Jak w przypadku każdej zupy, niezwykle ważna jest jakość ryby. Zadbajcie zatem, aby nabyć ją ze sprawdzonego źródła. Choć w Polsce nie jest o to tak prosto, niezależnie od regionu, można znaleźć świeże ryby. O tym jak je wybierać i kupować, przeczytacie tutaj. Potem nie pozostaje już nic innego, jak tylko przyrządzić z nich zupę!

Zupa z łososia:

 • 500 g filetu z łososia
 • 1 litr bulionu warzywnego
 • 2 średnie cebule białe
 • 3 ząbki czosnku
 • 2 gałązki pomidorków koktajlowych
 • 1 butelka Pomidorowej-koncentrat z przyprawami Winiary
 • 100 ml mleka kokosowego
 • Kilka łyżek oliwy
 • 1 łyżeczka rozmarynu
 • 1 łyżeczka oregano
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • Sól i pieprz

Przygotowanie:

 1. Filet z łososia pokroić na mniejsze kawałki, skropić sokiem z cytryny i obtoczyć w rozmarynie.
 2. Cebule oraz czosnek obrać i drobno posiekać.
 3. Na dnie dużego garnka rozgrzać oliwę. Zeszklić na niej przygotowane cebule oraz czosnek.
 4. Dodać pomidorki koktajlowe i krótko przesmażyć. Dolać zawartość butelki Zupa pomidorowa – koncentrat z przyprawami Winiary oraz mleko kokosowe,.
 5. Całość zalać gorącym bulionem. Dodać kawałki ryby i gotować na małym ogniu – aby łosoś się ściął, uważając jednocześnie żeby ryba się nie rozgotowała.
 6. Doprawić solą, pieprzem oraz oregano do smaku.

Zupa z łososia z pomidorami – prosty przepisZupa z łososia z pomidorami – jak zrobić?Zupa z łososia z pomidorami – sprawdzony przepisZupa z łososia z pomidorami – smaczny przepisJak zrobić zupę z łososia z pomidorami?Prosty przepis na zupę z łososia z pomidoramiJak ugotować zupę z łososia z pomidorami?Smaczna zupa z łososia z pomidorami

Mmmmm, mleczko kokosowe! Szczególnie lubi się z owocami morza, ale nie tylko – sprawdź je w innych przepisach:

Zobacz też

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *