Zupy dla zabieganych, czyli top lista – szybkie zupy, które przygotujesz w 30 minut

Tagi:

Kochacie gotować, ale nie lubicie spędzać w kuchni długich godzin, a może gotowanie jest dla Was jedynie codzienną koniecznością i szukacie prostych i szybkich przepisów? Jeśli tak, to ten wpis jest właśnie dla Was!

Sama bardzo lubię gotować, choć bywają takie dni, że zupełnie nie mam ochoty na kucharzenie, a tym bardziej spędzanie dłuższego czasu w kuchni i wtedy wyciągam przepisy na proste i szybkie w przygotowaniu zupy. Jakiś czas temu jedna z naszych czytelniczek napisała, że nie lubi gotować zup, bo są potrawą, której trzeba poświęcić więcej czasu. Mogę się częściowo zgodzić z twierdzeniem, że zupy są pracochłonne, bo oczywiście niektóre takie są, jak choćby zupy gulaszowe, ale jest też bardzo duża baza przepisów, które przyrządza się łatwo i co najważniejsze bardzo szybko.

Chcę udowodnić, że każdy znajdzie idealny przepis dla siebie, który przygotuje maksymalnie w trzydzieści minut. Szybkie zupy na start!

1. Chłodniki i zupy owocowe

Najłatwiejsze i też najszybsze w przygotowaniu są chłodniki. Trzeba pokroić składniki, dodać do nich maślankę bądź jogurt naturalny i zupa prawie już gotowa. Wystarczy tylko wstawić ją do lodówki. Prawda, że prosto i przyjemnie? 🙂

Poza chłodnikami jednymi z najprostszych w przygotowaniu są zupy owocowe, zwłaszcza te przyrządzane na bazie kompotu z owoców.

Przepis na szybką zupę

2. Zimowa jarzynowa z grzaneczkami i włoska zupa minestrone

Kolejna propozycja dla zabieganych to zupy jarzynowe w dwóch wersjach: jarzynowa przecierana z chrupiącymi grzaneczkami i lekka zupa minestrone, czyli włoska wersja zupy jarzynowej. Przygotowanie szybkiego, treściwego i zdrowego obiadu jest możliwe.

Szybka zupa - przepis

3. Szybki  krem z kurek i krem pieczarkowy z groszkiem ptysiowym

Lekkie i pyszne zupy grzybowe w dwóch odsłonach: jako krem z kurek i pieczarek. To prawdziwa kulinarna uczta, którą można przygotować w kilka chwil. Wystarczy dodać groszek ptysiowy lub ziołowe grzanki i mamy pyszny i pożywny posiłek.

Jak zrobić zupę w 30 minut?

4. Chowder z kukurydzą i zupa krem z kukurydzy z grillowaną tortillą

W kuchni można też bawić się kolorami. Żółty kolor z pewnością poprawi Wam nastrój, a czas który zaoszczędzicie przygotowując te pyszne zupy, możecie przeznaczyć na swoje małe przyjemności. Błyskawiczne i optymistyczne  zupy z kukurydzy.

przepis na szybką zupę

5. Zupa szpinakowa ze świeżego szpinaku i zupa krem z cukinii

Zdrowe, lekkie i niskokaloryczne zupy w zielonych kolorach. Stawiacie pierwsze kroki w kuchni? Te zupy będą dla Was idealne – proste i szybkie w przygotowaniu. Powinny je docenić też wszystkie osoby dbające o linię. Dodatki do zup można dowolnie zamieniać. Wszystko zależy od Waszej fantazji i upodobań kulinarnych.

Zupa szpinakowa w 30 minut

6. Krem marchewkowo-jaglany z imbirem i zupa marchewkowa z płatkami owsianymi

Nieubłaganie nadciąga jesień i czas zupy dyniowej i marchewkowej. Kiedyś zupa marchewkowa kojarzyła mi się z obiadem dla niemowlaków, ale po latach odkryłam ją na nowo. W kuchni warto też eksperymentować i łączyć ulubioną zupę z nowym dodatkiem. Zamiast ziemniaków, można dodać kaszę jaglaną albo płatki owsiane.

szybka zupa

7. Zupa z dyni z przecierem pomidorowym i śniadaniowa zupa z dyni z mlekiem

Absolutna królowa w jesiennym menu to oczywiście dynia. Może być nie tylko piękną ozdobą parapetu, ale też smacznym składnikiem pysznej i prostej zupy. Zupy dyniowe zawsze pozytywnie zaskakują mnie swoim smakiem i pięknym kolorem. Nie ma wymówek. Zupę z dyni z przecierem pomidorowym może przygotować każdy.

zupa z dyni w 30 min

8. Zupa z pora z wędzonym łososiem i zupa z pora z kiełbaskami

Idealna pora na zupę z pora, to… pora obiadowa, choć też niekoniecznie. Zupę z pora można śmiało serwować na kolację. Mam dla Was dwie wersje: z wędzonym łososiem i z kiełbaskami, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

szybka zupa z pora - przepis

9. Zupy dla dzieci – maślankowa i kapuśniaczek z paróweczką oraz zupa pomidorowa z makaronem

Nie mogłam nie wspomnieć o zupach dla dzieci. Najbardziej lubianą przez nie zupą jest oczywiście pomidorowa i mam dobrą wiadomość: można przygotować wersję tej zupy w trzydzieści minut! Polecam też pyszny kapuśniaczek z paróweczką, którym zajadają się dzieci Agatki. Kolejną prostą i szybką w przygotowaniu zupą dla dzieci jest zupa maślankowa.

przepis na prostą i szybką zupę

10. Świąteczna zupa grzybowa

Co prawda do świąt jeszcze daleko, ale postanowiłam znaleźć też przepis na świąteczną zupę, którą przygotujecie błyskawicznie. W okresie przedświątecznym czasu brakuje nam najbardziej, więc myślę, że niejedna osoba doceni przepis na pyszną zupę świąteczną Agatki.

Ciekawa jestem, czy któraś zupa z mojej top listy szczególnie przypadła Wam do gustu i przygotujecie ją u siebie w domu, a może macie swoje sprawdzone przepisy na smaczną zupę, którą można ugotować w zaledwie trzydzieści minut ?

zupa grzybowa w 30 min - jak zrobić?

Zobacz też

2 Comments

  • Paula Grzyb-Ciupińska napisał(a):

    Tylko jak przygotować wywar z warzyw w 30 minut?;)

    • Agata napisał(a):

      Rzeczywiście esencjonalny wywar, nawet przygotowywany z samych warzyw bez mięsa, wymaga dłuższego przygotowania. Tylko nie zawsze w pracowitym tygodniu znajdziemy na to czas. Nieraz musi wystarczyć te pół godziny czy godzina. Dobrym sposobem jest gotowanie większej ilości wywaru i mrożenie. Pozdrawiam 🙂

Napisz komentarz.

Twój email jest niewidoczny dla innych. Pola wymagane są zazaczone *